Connect with us

Gospodarka

Prawa mniejszości i mniejszości pokrzywdzone

Published

on

ZAL CAPONE BYŁBY? rozpoznał taktykę. Kiedy Węgry uchwaliły ustawę zakazującą „zachęty” lub pozytywnego okazywania związków homoseksualnych lub osób transpłciowych w szkołach, prawnicy Komisji Europejskiej zabrali się do pracy. Bruksela ma niewielkie kompetencje w zakresie polityki edukacyjnej kraju. Bez znaczenia. Tak jak gangster z Chicago został oskarżony o uchylanie się od płacenia podatków, a nie za wymuszenie czy morderstwo, 15 lipca administracja Viktora Orbana została oskarżona o naruszenie dyrektywy o audiowizualnych usługach medialnych, dotyczącej m.in. możliwości nadawania transgranicznego. Wyobraź sobie „Nietykalni” z mniejszą liczbą karabinów maszynowych i większą ilością papierkowej roboty.

Tego samego dnia, 140 mil od Brukseli, rozwinęła się inna historia. W Luksemburgu Europejski Trybunał Sprawiedliwości orzekł, że europejskie firmy mają prawo zwalniać muzułmańskie kobiety, które odmawiają zdjęcia chust. Taka decyzja nie narusza MNIEs Zasady dotyczące dyskryminacji w miejscu pracy, o ile zasada zabraniała wszelkiej odzieży religijnej i była konieczna do zakończenia „konfliktu społecznego” lub rozgniewania klientów.

Ogólnie, MNIE Prawo ma oferować niższy limit. Rządy krajowe mogą swobodnie oferować wyższy poziom ochrony – na przykład dłuższy urlop macierzyński – niż minimum europejskie. Jeśli chodzi o zasady Bloku dotyczące dyskryminacji w miejscu pracy, MNIE Sędziowie wykopali piwnicę. Werdykt schlebia żądzy zysku, mówi Martijn van den Brink z Uniwersytetu Oksfordzkiego.

To był dziwny moment. Ustawa, której celem jest przede wszystkim zapewnienie, że europejskie stacje telewizyjne nie zostaną zasypane amerykańskim importem, została wykorzystana do powstrzymania węgierskiej ustawy o edukacji. . W międzyczasie jest MNIEPrzepisy przeciwko dyskryminacji w miejscu pracy zapewniały niewielką ochronę muzułmańskim kobietom, które zostały zwolnione za noszenie nakryć głowy. Jeśli chodzi o prawa mniejszości, MNIE może być sprzymierzeńcem lub wspólnikiem: może stanąć w ich obronie lub zakorzenić uprzedzenia.

READ  Eksperci twierdzą, że gromadzenie danych genetycznych przez chińską firmę to globalne wyzwanie polityczne | Głos Ameryki

Był czas, kiedy MNIE mógłby po prostu zignorować takie pytania. Kiedy był to w dużej mierze blok gospodarczy, rządy mogły robić, co chciały, ponad granicami MNIEwąskie kompetencje. Teraz MNIE obejmuje skalę europejskiego życia, od pieniędzy w portfelu Włocha, przez granice religii w przestrzeni publicznej, po kontakty z gejami. Wszystko dotyczy wszystkich innych.

Ma to konsekwencje polityczne. Na ostatnim szczycie europejscy przywódcy ustawili się w kolejce, by zaatakować proponowaną przez Orbana ustawę przeciwko homoseksualistom. Mark Rutte, premier Holandii, powiedział Orbanowi, że Węgry są MNIE kiedy uchwala takie prawa. Normalnie węgierska polityka wewnętrzna nie obudziłaby holenderskiego premiera. Ale więcej pieniędzy z MNIE Poziom oznacza, że ​​więcej pieniędzy wydaje się na kraje biedniejsze. Holenderscy podatnicy płacą rachunek za węgierską bigoterię, co oznacza, że ​​holenderscy politycy zwracają na nią szczególną uwagę. Kara trwa do momentu poprawy morale.

MNIE jest w końcu narzędziem. Wypełnia przykazania swoich politycznych władców, którymi są rządy krajowe i ostatecznie europejscy wyborcy. To było pozytywne dla gejów. Od początku tysiąclecia ich los tkwi w MNIE poprawiła się zauważalnie, ponieważ zmieniły się stare postawy. Chociaż tylko kilka państw członkowskich zezwoliło na zawieranie związków partnerskich dwie dekady temu, większość robi to dzisiaj. Kraje z niegdyś głęboko homofobicznym prawem, takie jak Irlandia, która do 1993 roku kryminalizowała seks gejowski, nadrobiły zaległości. Chociaż postęp w Europie Wschodniej był znacznie wolniejszy, kraje, które aktywnie spadają, takie jak Węgry i Polska, są odstające. Od agresywnych prześladowań Polski i Węgier MNIE Instytucje są niesione przez wiatry polityczne.

Nie zawsze wieją w liberalnym kierunku. W tym samym okresie kraje zaczęły rozprawiać się z odzieżą religijną. Francja była pionierem i zakazała korzystania z przedmiotów religijnych dla urzędników państwowych w celu wymuszenia ścisłego sekularyzmu państwa. . Chociaż dotyczy to wszystkich religii, to najmocniej uderza w muzułmanów w tym kraju. Inne kraje poszły w ich ślady. Cóż, jedna trzecia MNIE Kraje mają przepisy, które w pewnych okolicznościach zabraniają noszenia burek lub chust. Wielka Brytania, największy orędownik wielokulturowego, leseferystycznego podejścia, ma: MNIE. (Kiedy Boris Johnson napisał felieton wyśmiewający niektóre muzułmanki jako skrzynki pocztowe, bronił ich prawa do ubierania się tak, jak chcą.)

READ  UE planuje sankcje wobec Białorusi i syryjskich linii lotniczych w związku z kryzysem migracyjnym | Wiadomości gospodarcze i biznesowe

Pewien pogląd – że firma ma prawo zwolnić kogoś, kto nosi chustę lub jarmułkę – jest teraz osadzony w MNIE Tak, dzięki Sądowi Najwyższemu klubu. Komisja mogłaby interweniować, proponując zaostrzenie prawa lub przyjmując podejście Capone. Ona nie ma ochoty na to. Niektórzy uważają, że próba jest zbyt kontrowersyjna; inni uważają, że podejście francuskie jest lepsze niż anglosaskie. Tak MNIEWładza instytucjonalna chwieje się teraz za prawami gejów, podobnie jak podąża za trendem w kierunku ubioru religijnego, porzucając muzułmańskie kobiety, żydowskich mężczyzn noszących jarmułki i sikhów w turbanach.

frazesy lub poncz

Takie walki będą coraz częstsze. W całym klubie europejscy politycy coraz częściej mówią o „europejskich wartościach”. Wcześniej sygnalizowali frazesy. Europejskimi wartościami w sierpniu były demokracja, godność ludzka i długie wakacje. Teraz sygnalizują poncz-upy. Każdy MNIE Rząd, który depcze prawa gejów, może stawić czoła atakom politycznym i biurokratycznym pobiciom. W zależności od tego, kogo zapytasz, zwalnianie pracowników za manifestację religii jest albo obroną europejskich wartości, albo obrazą dla firm. MNIE zdecydował, że to był pierwszy.

W przeciwieństwie do problemów w jego zwykłym obszarze gospodarczym, nie są to polityki, w których można podzielić różnicę. Spory w MNIE są zwykle rozwiązywane za pomocą pieniędzy i negocjacji. Luźna regulacja ukochanego przemysłu tutaj, zniesienie weta tam – i worek europejskich dotacji za kilka głosów. Jako MNIE wtrąca się w kwestie tożsamości, problemy te są mniej rozwiązywalne. MNIE Instytucje muszą opowiedzieć się po jednej stronie, ktoś musi wygrać, a ktoś przegrać.

Ten artykuł ukazał się w dziale Europa wydania drukowanego pod nagłówkiem „Prawa i niesprawiedliwości mniejszości”

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.