Connect with us

Gospodarka

Pracownicy Amazon organizują się w Polsce

Published

on

Wywiad z
Alex N. Naciśnij

Chociaż Amazon ma siedzibę w Stanach Zjednoczonych, jego siła robocza obejmuje teraz cały świat. Zostało to wykorzystane przez firmę do obniżenia płac i zwiększenia wydajności poprzez zwiększoną konkurencję. Podejmowane są jednak wysiłki, aby przeciwdziałać tej strategii poprzez umożliwienie niektórym pracownikom w całej Europie połączenia i możliwości wspólnego organizowania się. . To wciąż trudna bitwa, ponieważ Amazon tworzy niestandardowe kontrakty dla swoich lokalizacji i robi wszystko, co w jego mocy, aby zmierzyć się ze sobą nie tylko z kraju do kraju, ale z magazynu do magazynu. Jednak wysiłki pozostają i wskazują na możliwości przyszłości organizacji międzynarodowych.

W jednym ostatni odcinek z jakobinnowy podcast , ElementarzAlex N. Press rozmawiał z dwoma pracownikami z Polski, którzy organizują się w Amazon Workers International (AWI): Magdą Malinovską i Agnieszką Mroz. W przeciwieństwie do istniejących, sformalizowanych związków zawodowych lub federacji związków zawodowych, AWI jest mniej sformalizowaną organizacją przedsiębiorstwa. Malinowska od pięciu lat pracuje w centrum logistycznym w Poznaniu, najpierw jako kompletator zamówień, a następnie wraz z Agnieszką jako pakowacz; Agnieszka wystartowała w Poznaniu, pierwszym magazynie Amazon w Polsce, kiedy został otwarty w 2014 roku. Działalność Amazona w tym kraju rozszerzyła się dopiero w latach pomiędzy nimi.


READ  Skuodis: Litwa popiera cel Polski, jakim jest dodanie trasy Via Carpathia do transeuropejskiej sieci transportowej
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.