Connect with us

Gospodarka

Czechy domagają się ugody z Polską w sporze kopalni Turów – EURACTIV.pl

Published

on

The Capitals dostarcza najnowsze wiadomości z całej Europy poprzez relacje na miejscu z sieci medialnej EURACTIV. Możesz zapisać się do newslettera tutaj.

Zanim zaczniesz czytać dzisiejsze wydanie Stolic, możesz zapoznać się z niemieckim sondażem wyborczym EURACTIV we współpracy z Europe Elects. Możesz znaleźć angielski i Niemiecki Wersje tutaj.


Wiadomości europejskie, które powinieneś przeczytać. Witamy w Stolice przez EURACTIV.


W dzisiejszych wiadomościach ze stolic:

PRAGA | WARSZAWA

Europejski Trybunał Sprawiedliwości skazał Polskę na karę dzienną w wysokości 500 tys. euro za niewykonanie nakazu tymczasowego i kontynuowanie wydobycia w kopalni węgla brunatnego Turów na granicy czesko-polskiej. Czechy postrzegają tę decyzję jako sukces, ale wolą zawrzeć umowę niż skorzystać z grzywien. Kontynuuj czytanie.

///

BERLIN

Czołowy kandydat niemieckiej prawicy do nielegalnego finansowania partii. Niemiecka prokuratura umorzyła sprawę nielegalnych darowizn przeciwko Alice Weidel, czołowej kandydatce niemieckiej prawicowej partii AfD. Kontynuuj czytanie.

Przeczytaj także: Scholz nazwany przez posłów „ministrem finansów skandali” przed wyborami federalnymi

///

PARYŻ

Francja proponuje fundusz w wysokości 29,5 mln euro na pomoc niezależnym dziennikarzom. Niezależni dziennikarze, których działalność i dochody ucierpiały w wyniku kryzysu COVID-19, otrzymają 29,5 mln euro pomocy w ciągu dwóch lat, powiedziała w poniedziałek francuska minister kultury Roselyne Bachelot. Kontynuuj czytanie.


Wielka Brytania i Irlandia

LONDYN

Johnson wzywa społeczność międzynarodową, aby zrobiła więcej, aby zaradzić kryzysowi klimatycznemu. Premier Boris Johnson ostrzegł w poniedziałek, że „historia osądzi”, jeśli międzynarodowi przywódcy nie podejmą teraz działań w celu rozwiązania kryzysu klimatycznego. Kontynuuj czytanie.

///

DUBLIN

Taoiseach w Irlandii podróżuje do Nowego Jorku, aby złożyć oświadczenie klimatyczne. Irlandzki Taoiseach Micheál Martin wylądował w Nowym Jorku, który we wrześniu sprawuje obecnie rotacyjne przewodnictwo w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Martin poprowadzi dyskusję na wysokim szczeblu na temat klimatu i bezpieczeństwa w Radzie i przemówi w piątek na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ, które odbywa się na 76. sesji w Nowym Jorku, aby przedstawić Deklarację Narodową Irlandii. Kontynuuj czytanie.


NORDYKA I BAŁTYK

READ  Democracy Digest: Historia wisi mocno w Europie Środkowej

SZTOKHOLM

Szwedzki rząd mniejszości proponuje hojny budżet. Czerwono-zielony rząd mniejszościowy złożony z Socjaldemokratów i Zielonych ogłosił projekt budżetu na 2022 r., który oferuje i tak już mocno odradzającej się gospodarce kolejny strzał w ramię. Kontynuuj czytanie.


POŁUDNIE EUROPY

RZYM

danie włoskie stwierdza, że ​​firma produkująca części samochodowe jest winna naruszenia praw związkowych. Sąd Pracy we Florencji stwierdził, że producent komponentów układu napędowego Gkn Driveline, należący do brytyjskiego funduszu Melrose, „wyraźnie narusza prawa związkowe”, wysyłając e-maile 422 pracownikom na początku lipca. Zwolnienie wywołało serię protestów przed fabryką, które zwróciły uwagę urzędników państwowych i innych, którzy w niedzielę maszerowali przeciwko zwolnieniom we Florencji. Kontynuuj czytanie.

///

MADRYT

Lawa pochłania nieruchomości na hiszpańskiej wyspie La Palma. Erupcja wulkanu na hiszpańskiej kanaryjskiej wyspie La Palma doprowadziła do druzgocących scen, gdy sześciometrowy strumień lawy pochłonął domy, infrastrukturę i pola uprawne w drodze do morza i zmusił do ewakuacji około 5000 osób. Nie było żadnych strat ludzkich, powiedział w poniedziałek urzędnik regionalny, poinformował partner EURACTIV, EFE.

///

ATENY

Grecja będzie uważnie monitorować ponowne otwieranie szkół. Grecka Narodowa Agencja Zdrowia Publicznego w każdą środę oddzielnie opublikuje dane epidemiologiczne dotyczące dzieci w wieku od 4 do 17 lat, poinformował w poniedziałek rzecznik rządu. Kontynuuj czytanie.


WYSZEHRAD

BUDAPESZT

Burmistrz Budapesztu: Prawybory przybyły z Chin, aby powstrzymać cyberataki. Burmistrz stolicy i kandydat na premiera zielonego Párbeszédu i socjalistycznego MSZP Gergely Karácsony poinformowali w poniedziałek, że cyberatak, który w sobotę zatrzymał prawybory na dwa dni, pochodził z Chin. teleks zgłoszone. Kontynuuj czytanie.

Przeczytaj też: Węgierski Orbán rozpoczyna kampanię wyborczą z 1,7 mld euro zwrotu podatku dla rodzin

///

BRATYSŁAWA

Słowaccy dziennikarze oskarżeni o ujawnienie informacji niejawnych. Policja postawiła dwóm reporterom z firmy medialnej Denník N za ujawnienie tajnych informacji w sprawie niesławnego zabójstwa dziennikarza Jána Kuciaka i jego narzeczonej Martiny Kušnírovej. Kontynuuj czytanie.

W innych wiadomościach, walka z korupcją na wysokim szczeblu, rozwiązana przez nowy słowacki rząd złożony z dawnych partii opozycyjnych, straciła na impetu, Czterech śledczych pracuje obecnie w więzieniu, a niektórzy podejrzani zostali już zwolnieni, Zameldował Dennik N. Kontynuuj czytanie.


WIADOMOŚCI Z BAŁKANÓW

READ  Angela Merkel, królowa Europy, wycofuje się z polityki

SOFIA

Stany Zjednoczone zwiększają presję na Sofię z powodu integracji Skopje z UE. Waszyngton wywiera większą presję na Bułgarię, wzywając ją do zrezygnowania z weta w sprawie integracji Macedonii Północnej z UE i szybkiego zatwierdzenia ram negocjacji akcesyjnych Skopje do UE. Kontynuuj czytanie.

///

BUKARESZT

W Rumunii kończy się liczba łóżek na oddziale intensywnej terapii. Ponieważ liczba przypadków koronawirusa wzrosła w ostatnich tygodniach, w rumuńskich szpitalach kończy się liczba łóżek na oddziałach intensywnej terapii (oddziały intensywnej terapii) dla pacjentów z COVID-19. Kontynuuj czytanie.

///

BELGRAD | PRISTYNA

Vučić prosi UE o potwierdzenie, czy porozumienie brukselskie z Prisztiną nadal obowiązuje. Prezydent Serbii Aleksandar Vučić zwrócił się do UE późnym poniedziałkiem o potwierdzenie, czy porozumienie brukselskie w sprawie normalizacji stosunków między Belgradem a Prisztiną nadal obowiązuje. Powiedział, że przejęcie przez policję neutralnych tablic rejestracyjnych „KS” z pojazdów w północnym Kosowie było niezgodne z umową i „bez uprzedniej konsultacji z kimkolwiek”. Kontynuuj czytanie.

///


PORZĄDEK OBRAD:

  • JA: Ministrowie ds. europejskich spotykają się, aby przygotować Radę Europejską do dyskusji na temat COVID-19, stosunków UE-Wielka Brytania oraz Konferencji w sprawie przyszłości Europy / Komisarz ds. Rynku Wewnętrznego Thierry Breton przemawia do Rady Atlantyckiej w Waszyngtonie i spotyka się z Sekretarz Handlu USA Giną Raimondo.
  • Niemcy: Kanclerz Angela Merkel bierze udział w kampanii wyborczej kandydata CDU Armina Lascheta w Stralsundzie.
  • Francja: Senatorowie zaczynają rozpatrywać projekt ustawy o ochronie płac rolników, uchwalonej przez Zgromadzenie Narodowe w czerwcu.
  • Polska: Sąd Konstytucyjny ma przeprowadzić rozprawę w sprawie prymatu prawa unijnego lub polskiego.
  • Bułgaria: Komisarz ds. rozszerzenia Oliver Varhelyi odwiedza Sofię na dwa tygodnie przed szczytem Bałkanów Zachodnich.
  • Rumunia: Prezydent Klaus Iohannis uczestniczy w 76. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku.
  • Chorwacja: Odbywa się konferencja końcowa projektu „Centrum Przemysłów Kreatywnych”.

***

[Edited by Sarantis Michalopoulos, Alexandra Brzozowski, Daniel Eck, Zoran Radosavljevic]

READ  Korea współpracuje z ZEA w zakresie gospodarki wodorowej

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *