Connect with us

Świat

Powodzie w Seulu: rekordowy deszcz zabija co najmniej 9 osób w stolicy Korei Południowej, ponieważ woda zalewa budynki i zatapia samochody

Published

on

Powodzie w Seulu: rekordowy deszcz zabija co najmniej 9 osób w stolicy Korei Południowej, ponieważ woda zalewa budynki i zatapia samochody

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Bezpieczeństwa Korei Południowej poinformowało, że trzech zabitych zostało uwięzionych w zalanej półpiwnicy. Dziewięć innych zostało rannych, a co najmniej siedem osób nadal zaginęło, podało ministerstwo.

Od północy w poniedziałek czasu lokalnego w niektórych częściach Seulu spadło 422 milimetry (16,6 cala) deszczu, co skłoniło władze do wydania najwyższego ostrzeżenia o poziomie 3. Miasto odnotowało 141,5 milimetra (5,6 cala) deszczu na godzinę – najwyższy wskaźnik opadów odnotowany przez władze.

Przewiduje się, że do czwartku przez Seul przetoczą się ulewne deszcze, co może spowodować dodatkowe gwałtowne powodzie na tym obszarze.

Według Koreańskiej Administracji Meteorologicznej w obszarze metropolitalnym i Gangwon-do, gdzie według Koreańskiej Administracji Meteorologicznej możliwe są opady deszczu od 50 do 100 milimetrów na godzinę, ostrzeżenia o ulewnych deszczach obowiązują.

Zdjęcia z całego miasta podczas poniedziałkowej powodzi pokazują ludzi brodzących po ulicach w wodzie.

Chociaż we wtorek rano wody powodziowe w dużej mierze opadły, samochody i autobusy pozostały porozrzucane wzdłuż dróg i chodników, blokując poranny ruch.

Według Seulu Metro, w niektórych częściach Seulu cofa się cofanie się odpływów, dzięki czemu woda z powrotem zaleje ulice i stacje metra. Wiele stacji metra zostało zamkniętych z powodu powodzi, a linie zostały tymczasowo zawieszone w poniedziałek wieczorem. We wtorek rano władze nadal pracowały nad ponownym otwarciem stacji.

Kilka regionów na południe od rzeki Han ucierpiało najciężej, w tym zamożny, nowoczesny obszar Gangnam, gdzie niektóre budynki i firmy zostały zalane, a energia została utracona.

Powódź w Seulu w Korei Południowej podczas ulewnego deszczu 8 sierpnia 2022 r.

Władze poinformowały, że około 800 mieszkańców zostało ewakuowanych do szkół i sal gimnastycznych lub dobrowolnie szukało schronienia w lokalnych domach kultury, ponieważ powódź dotknęła ponad 700 domów i firm.

Prezydent Korei Południowej Yoon Suk Yeol We wtorek złożył ofiarom kondolencje i powiedział, że przeprowadzi inspekcję na miejscu i podejmie działania, aby zapobiec dalszym szkodom.

Zwrócił również uwagę na potrzebę przeglądu krajowego systemu zarządzania katastrofami, ponieważ ekstremalne zjawiska pogodowe będą częstsze z powodu kryzysu klimatycznego.

Pojazdy zalane przez ulewne deszcze blokują drogę w Seulu w Korei Południowej 9 sierpnia.

Według Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu wiele krajów w Azji Wschodniej doświadcza obecnie bardziej intensywnych codziennych deszczy, a letnie monsuny będą coraz cięższe i bardziej nieregularne, gdy ziemia się ociepla.

READ  Odkrycie warsztatu balsamowania pokazuje, jak starożytni Egipcjanie mumifikowali zmarłych

Według meteorologów CNN więcej ulewnych deszczy nawiedzi Seul we wtorek wieczorem i będzie trwało przez czwartek rano, zanim zakończą się w czwartek po południu.

Na już zalanych obszarach można było zobaczyć kolejne 300 milimetrów (11,8 cala) deszczu – co może prowadzić do kolejnych powodzi i lawin błotnych.

Sierpień to zazwyczaj średnio 348 milimetrów (13,7 cala) deszczu w Seulu – najbardziej mokrym miesiącu w tym kraju. Kilka miejsc odnotowało tak duże opady w ciągu zaledwie jednego dnia.

części Japonia W poniedziałkową noc odnotowano również ulewy, a niektóre regiony Hokkaido zgłosiły powodzie – ale od wtorku nie było żadnych obrażeń. Władze ostrzegają przed powodziami i osuwiskami.
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *