Connect with us

Najważniejsze wiadomości

PowerHouse robi postępy w Wielkiej Brytanii i Polsce

Published

on

Przedsiębiorstwo Technologii Wodoru Waste PowerHouse Energy poinformował we wtorek o postępach w Wielkiej Brytanii i Polsce w związku z rozpoczęciem budowy placówek w obu krajach.

Firma notowana na giełdzie AIM stwierdziła, że ​​jej priorytetem jest zapewnienie, że pierwsza instalacja wodorowa z technologią DMG w zakładzie Protos Peel NRE osiągnie cel, jakim jest uruchomienie do końca pierwszego kwartału 2022 roku.

77 lokalizacji zostało zidentyfikowanych jako potencjalne lokalizacje dla elektrowni PowerHouse w Wielkiej Brytanii, a rozwój brytyjskiego rurociągu jest kamieniem milowym dla międzynarodowej ekspansji modelu biznesowego.

W listopadzie firma podpisała niewiążące warunki umowy z Hydrogen Utopia International (HUI), aby udzielić HUI wyłącznej, nieprzenoszalnej licencji na korzystanie z technologii DMG w Polsce.

Postępy w tym kraju od tego czasu są określane jako zadowalające. Rada Dyrektorów stwierdziła, że ​​pod warunkiem wiążącej umowy z HUI, pierwsza fabryka w Polsce może zostać uruchomiona w podobnych ramach czasowych, jak ta zaproponowana na terenie Protos.

Firma podała, że ​​zamierza zbadać warunki rynkowe w innych krajach Europy Środkowej i Wschodniej jeszcze w tym roku.

Celem było poszukiwanie partnerów w innych regionach do współpracy i wdrożenia modelu biznesowego podobnego do modelu Peel NRE w Wielkiej Brytanii i HUI w Polsce.

„To ekscytujący rok dla PowerHouse Energy, ponieważ koncentrujemy się na budowie Protos i dążymy do znacznego postępu w zakresie naszej technologii w Polsce” – powiedział dyrektor generalny Tim Yeo.

„Spoglądając na główną konferencję Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP26) w Glasgow pod koniec tego roku, mamy nadzieję, że technologia PowerHouse będzie mogła zostać wykorzystana jako część rozwiązania globalnych problemów środowiskowych”.

O godzinie 1003 GMT akcje PowerHouse Energy Group wzrosły o 0,37% do 6,72 pensów.

READ  Muzeum Hiszpańskie sprowadza do Polski dwa obrazy zrabowane przez nazistów - ARTnews.com
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *