Connect with us

Świat

3 rosyjskich pilotów bombowców zginęło w wyniku awarii systemu wyrzutu

Published

on

MOSKWA (AP) – Trzej członkowie załogi lotniczej rosyjskiego bombowca zginęli we wtorek, gdy ich siedzenia wyrzutników zostały przypadkowo aktywowane podczas kontroli przed lotem, poinformowało wojsko.

Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że do incydentu doszło w bazie lotniczej w regionie Kałudze, około 145 kilometrów na południowy zachód od Moskwy.

Załoga bombowca dalekiego zasięgu Tu-22M3 przygotowywała się do misji szkoleniowej, gdy system wyrzutu zawiódł i załoga została przypadkowo zestrzelona. Ministerstwo stwierdziło, że wysokość nie wystarczyła do otwarcia spadochronów, a trzech z czterech członków załogi zmarło w wyniku obrażeń.

Rosyjskie media podały, że wśród ofiar był pułkownik Vadim Beloslyudtsev, dowódca jednostki bombowej stacjonującej w Bazie Sił Powietrznych Szajkowka pod Kaługą.

Rosyjskie wiadomości podały, że czwarty członek załogi przeżył incydent i został hospitalizowany.

Rozpoczęło się oficjalne dochodzenie w sprawie incydentu. Przypadkowa aktywacja systemu ratunkowego jest niezwykle rzadka, a niektórzy eksperci przypuszczali, że mogło to być spowodowane awarią elektryczną lub błędem ludzkim.

Tu-22M3 to dwusilnikowy, naddźwiękowy bombowiec dalekiego zasięgu zdolny do przenoszenia broni jądrowej.

Szacuje się, że około 60 pozostaje w służbie rosyjskich sił powietrznych, a niektórzy przeprowadzili naloty bombowe na bojowników syryjskich ze swoich baz w Rosji.

READ  Londyn. Ciało w walizce. Ofiara jest Polką. Potwierdzenie od brytyjskiej policji
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *