Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Korea i Polska zwiększają cotygodniowe loty na trasach do Incheon i Seulu

Published

on

Korea i Polska zwiększają cotygodniowe loty na trasach do Incheon i Seulu

Korea i Polska zwiększą liczbę cotygodniowych lotów między obydwoma krajami, aby pomóc wzmocnić więzi w przemyśle obronnym i produkcji sprzętu. [NEWS1]

Ministerstwo Transportu poinformowało w poniedziałek, że liczba cotygodniowych lotów między Koreą a Polską zostanie zwiększona, aby wesprzeć zacieśnienie powiązań obu krajów w przemyśle obronnym i inżynierii przemysłowej.

Seul i Warszawa zgodziły się zwiększyć liczbę tygodniowych lotów na trasach z Incheon, na zachód od Seulu, z pięciu do siedmiu, jednocześnie obsługując trzy loty tygodniowo na trasach z południowego miasta portowego Busan, Ministerstwo Ziemi, Infrastruktury i Transport powiedział w wyjaśnieniach.

„Porozumienie dotyczy rozszerzenia praw przewozowych. Polska wysyła obecnie loty do Incheon, ale Korea nie obsługuje żadnych lotów do Polski” – powiedział urzędnik ministerstwa.

Polski przewoźnik LOT Polish Airlines przewozi pasażerów do Incheon, ale koreański przewoźnik Korean Air i jego mniejszy rywal Asiana Airlines nie oferują obecnie lotów do Polski – dodał urzędnik.

Zwiększenie liczby lotów ma na celu przygotowanie się na wzrost popytu na podróże między obydwoma krajami, gdyż koreańskie firmy mają zakłady produkcyjne w Polsce i prawdopodobnie będą eksportować do kraju więcej produktów przemysłu obronnego – podaje ministerstwo.

W ubiegłym roku koreańskie firmy pozyskały duże kontrakty o wartości 17 bilionów wonów (13 miliardów dolarów) na dostawy do Polski czołgów K2, haubic samobieżnych K9, lekkich samolotów szturmowych FA-50 i wyrzutni rakiet Chunmoo.

Jak czytamy w oświadczeniu, LG Energy Solution, wiodący w kraju producent akumulatorów, prowadzi w Polsce fabrykę akumulatorów do pojazdów elektrycznych od 2017 r., a SK Nexilis, największy na świecie producent folii miedzianej, buduje swoją fabrykę w kraju Europy Wschodniej – czytamy w oświadczeniu.

Podwyższenie dwustronnych praw przewozowych zostało uzgodnione w czwartek podczas konferencji lotniczej z Urzędem Lotnictwa Cywilnego.

READ  Minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Wójcika o roli, praworządności i uchwale Parlamentu Europejskiego

Tymczasem na poprzedniej konferencji lotniczej z brytyjskim Departamentem Transportu, która odbyła się 13 listopada, porozumienie handlowe ograniczające wysyłkę nieuzgodnionych indywidualnych ładunków między liniami lotniczymi do zaledwie raz w tygodniu oraz wykonywanie transportu ładunków w ramach podziału zysków do dwóch razy w tygodniu , został złomowany.

Ponadto wraz z wystąpieniem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej uzgodniono, że jedynie linie lotnicze będące własnością Wielkiej Brytanii i przez nią kontrolowane będą mogły działać jako wyznaczone brytyjskie linie lotnicze, a nie linie lotnicze będące własnością państw członkowskich UE.

PRZEZ KIM JU-YEON, YONHAP [[email protected]]

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *