Connect with us

technologia

Manewry AFU już inspirują międzynarodową doktrynę wojskową przyszłości, mówi dowódca

Published

on

Manewry AFU już inspirują międzynarodową doktrynę wojskową przyszłości, mówi dowódca

Na blogu dla państwowa agencja informacyjna UkrinformDowódca Połączonych Sił Zbrojnych gen. broni Serhii Naiew powiedział, że polscy dowódcy wojskowi uważnie obserwowali, jak Ukrainie udało się powstrzymać armię wielokrotnie większą od jej własnej i posuwając się naprzód przez całą bitwę, doprowadzając do rosyjskiej inwazji.

Według Naiewa inni instruktorzy wojskowi z Europy Wschodniej prawdopodobnie będą wykorzystywać przykłady manewrów na Donbasie w przyszłych kursach strategicznych.

„Strategiczne operacje wojskowe opracowane i realizowane przez ukraińskich generałów będą przedmiotem szczegółowych badań analityków wojskowych i instruktorów akademii wojskowych. Ale już teraz sukcesy ukraińskich dowódców doceniają międzynarodowi eksperci wojskowi” – ​​stwierdził Najew w swoich komentarzach w Ukrinform.

Naiew zwrócił uwagę, że Waldemar Skrzypczak, były dowódca polskiej armii, powiedział, że pomyślne wyzwolenie obwodu charkowskiego było możliwe dzięki sprytnym manewrom w Donbasie, „które wykrwawiły armię rosyjską” – powiedział Ukrinform.

„Pierwszą poważną bitwą, twoim największym sukcesem, jest obrona w Donbasie. Dowódca, który przez cztery miesiące prowadził skuteczną obronę, jest Twoim bohaterem. „Wszystkie inne operacje są teraz skutkiem tego, że wyczerpaliście armię rosyjską w Donbasie i nie ma ona już sił ani do obrony, ani do walki” – zacytował słowa polskiego dowódcy.

Więcej na ten temat

USA zatwierdzają nową pomoc dla Ukrainy pomimo impasu w Kongresie

Stany Zjednoczone zatwierdziły dodatkową pomoc wojskową dla Ukrainy w wysokości 100 milionów dolarów. Pomoc obejmuje trzy miliony sztuk amunicji do broni strzeleckiej i precyzyjną wyrzutnię rakiet HIMARS.

W swoim wystąpieniu dla państwowej agencji informacyjnej Naiev powiedział, że Siły Zbrojne Ukrainy (AFU) „przeprowadziły pięć operacji strategicznych… jak rozmieszczenie sił obronnych odbyło się w przededniu inwazji na dużą skalę, jak data i data czas…” Podczas rosyjskiego ataku zdecydowano: „Jak można było pokrzyżować plany wroga, przejąć całkowitą kontrolę nad ukraińskim wybrzeżem Morza Czarnego, utrzymać na wschodzie najbardziej gotową do walki część armii ukraińskiej i położyć podwaliny pod wyzwolenie obwodu charkowskiego” – powiedział Ukrinform.

Taktyczne wykorzystanie dronów przez AFU od dawna przyciąga uwagę Zachodu, a przywódcy NATO oświadczyli w październiku, że twórcze wdrożenie tej technologii przez Ukrainę „przekształciło współczesne metody wojny”.

READ  PSA: iOS 17.3 Beta 2 psuje iPhone'y niektórych osób. Oto rozwiązanie
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *