Connect with us

Gospodarka

Portret tygodnia: Strajk robotników, kurczy się gospodarka i Tesco kupuje Paperchase

Published

on

Portret tygodnia: Strajk robotników, kurczy się gospodarka i Tesco kupuje Paperchase

Dom

Nauczyciele rozpoczęli strajk. Maszyniści i kolejarze strajkowali przez dwa dni z przerwą między nimi. Urzędnicy Związku Usług Publicznych i Komercyjnych rozpoczęli strajk, w tym niektórzy pracujący dla Straży Granicznej. Straż pożarna podjęła decyzję o strajku. Pielęgniarki i karetki postanowiły rozpocząć strajk w przyszłym tygodniu. Przemawiając do publiczności złożonej z pracowników służby zdrowia podczas wizyty w Darlington, premier Rishi Sunak powiedział: „Byłbym zachwycony, nic nie sprawiłoby mi większej radości niż machanie magiczną różdżką i zmuszanie wszystkich do płacenia o wiele więcej. Izba Gmin głosowała za ustawą określającą minimalny poziom usług dla niektórych rodzajów pracy podczas strajków.

Międzynarodowy Fundusz Walutowy poinformował, że brytyjska gospodarka skurczy się w tym roku o 0,6 proc. Wielka Brytania wyprodukowała w zeszłym roku 775 014 samochodów, w porównaniu z 1,3 miliona rocznie przed pandemią i mniej niż w jakimkolwiek roku od 1956 roku. Sekretarz skarbu Jeremy Hunt powiedział: „Jest mało prawdopodobne, żebyśmy mieli miejsce na wszystkie znaczące obniżki podatków” w budżecie w marcu. Według Nationwide ceny domów spadły o 0,6 procent od grudnia, piąty z rzędu miesięczny spadek. Według analityka handlu detalicznego Kantar, roczna stopa inflacji dla artykułów spożywczych, w tym karmy dla psów, wzrosła do 16,7 procent. Tesco zamknie pozostałe punkty delikatesowe i spożywcze oraz zwolni 1750 kierowników zespołów, aby zatrudnić 1800 gorzej opłacanych pracowników. Kupił także markę artykułów papierniczych Paperchase, ale nie 106 sklepów.

Nadhim Zahawi został zwolniony przez premiera ze stanowiska lidera Partii Konserwatywnej, której niezależny doradca ds. etyki, Sir Laurie Magnus, stwierdził, że siedmiokrotnie złamał Kodeks Ministerialny, nie ujawniając, że HM Revenue and Customs bada jego sprawy podatkowe. Isla Bryson, transpłciowa kobieta uznana za winną zgwałcenia dwóch kobiet, została przeniesiona z jedynego więzienia dla kobiet w Szkocji. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przejęło od Królewskiej Marynarki Wojennej odpowiedzialność za obsługę małych łodzi przewożących migrantów przez kanał La Manche. Brytyjski Trust for Ornithology odkrył, że został wyrzucony z jego konta na Twitterze za używanie słowa słonka.

Za granicą

Ukraina powiedziała, że ​​potrzebuje myśliwców odrzutowych od swoich zachodnich sojuszników, oprócz czołgów z Wielkiej Brytanii, Polski i Niemiec, aby wesprzeć obiecane przez Stany Zjednoczone czołgi Abrams. W wywiadzie dla BBC Boris Johnson, były premier Wielkiej Brytanii, powiedział o prezydencie Władimirze Putinie przed inwazją na Ukrainę: pociskiem zajęłoby to tylko minutę” lub coś w tym stylu. Zabawa.’ We Francji milion ludzi strajkowało przeciwko rządowemu planowi podniesienia wieku emerytalnego z 62 do 64 lat. W Australii 648 osób zostało oskarżonych w czterodniowej rozprawie policyjnej z przemocą domową. Radioaktywna kapsuła wielkości grochu została znaleziona wśród kamyków po upadku z pojazdu podczas 870-milowej podróży przez Australię Zachodnią. Ponad 100 osób zginęło, gdy bomba została zdetonowana w meczecie w Peszawarze w Pakistanie, gdzie modliło się wielu policjantów.

Papież rozpoczął wizytę w Demokratycznej Republice Konga i Sudanie Południowym. Siedem osób zostało zastrzelonych w synagodze w osadzie Neve Yaakov we Wschodniej Jerozolimie. Dzień wcześniej w izraelskim ataku wojskowym w Dżeninie zginęło dziesięciu Palestyńczyków. Antony Blinken, sekretarz stanu USA, powiedział podczas wizyty w Jerozolimie, że wolność i sprawiedliwość można osiągnąć najlepiej, gdy Izraelczycy i Palestyńczycy „realizują wizję dwóch państw”. Rząd USA podobno przestał zatwierdzać licencje na eksport produktów do chińskiej firmy technologicznej Huawei. Tajwańczyk został skazany na dwa miesiące więzienia i 91 350 dolarów odszkodowania po tym, jak jego ara przestraszyła chirurga plastycznego podczas joggingu, powodując upadek i złamanie biodra.

Pięciu czarnoskórych policjantów zostało zwolnionych i oskarżonych o morderstwo po tym, jak czarnoskóry mężczyzna, Tire Nichols, lat 29, został szokująco pobity w Memphis w stanie Tennessee. George Santos, republikański kongresman, który kłamał w wielu sprawach dotyczących swojego życia, postanowił nie zasiadać w żadnej komisji Izby Reprezentantów USA. Mieszkańcy Kolumbii Brytyjskiej mogli posiadać do 2,5 mg kokainy, heroiny lub fentanylu po tym, jak rząd federalny Kanady przyznał prowincji zwolnienie z ustawy o kontrolowanych narkotykach i substancjach. CSH

READ  Ambasada USA ogłasza nową transzę terminów rozmów na wizy studenckie
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *