Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Popyt na powierzchnie biurowe w Polsce w związku z relokacjami Covid do miast regionalnych

Published

on

Miasta regionalne w Polsce są pierwszymi zwycięzcami pandemii, a firmy chcą odzyskać swoich pracowników w biurach.

W miastach poza stolicą Warszawa na koniec pierwszego kwartału miała w budowie 800 000 stóp kwadratowych powierzchni biurowej, chociaż według brokera aktywność na całym rynku była najniższa od ośmiu lat. Jones Lang LaSalle Inc.

Inwestycje biurowe osiągnęły wartość 605 mln euro (736 mln dol.) W pierwszych trzech miesiącach 2021 r., A sklepy w miastach regionalnych, takich jak Kraków, Wrocław i Gdańsk, kosztują prawie 360 ​​mln euro – to najlepszy jak dotąd początek roku.

Jeszcze przed pandemią Polska była jednym z ośrodków usług back office i przyciągała inwestorów m.in. UBS AGRoyal Dutch Shell Plc i International Business Machines Corp. Według danych z 2019 r. 86 firm z listy Fortune Global 500 miało swoje centra usług w kraju raport od Warszawskiego Stowarzyszenia Liderów Sektora Usług Biznesowych.

Według JLL, popyt na nowe powierzchnie biurowe jest napędzany głównie przez firmy IT, które odpowiadały za 36% wolumenu transakcji poza Warszawą, a następnie usługi biznesowe i sektor finansowy.

Pomimo pewnych wczesnych oznak ożywienia apetyty nadal spadają o 41% rok do roku, a wiele firm decyduje się na podnajęcie powierzchni ze względu na niepewność co do warunków pracy po pandemii.

READ  Angelina College nazywa boisko baseballowe po najstarszej radzie powierniczej
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.