Connect with us

Nauka

Ponad 1/3 społeczności zbiorowych w kolorze czerwonym, nowe dane o klastrach – NBC Boston

Published

on

Najnowsze cotygodniowe dane dotyczące pandemii koronawirusa na poziomie społeczności Massachusetts, w tym zaktualizowana mapa oceny ryzyka COVID-19 w poszczególnych miastach, pokazują ogromne obszary czerwieni, ponieważ 121 społeczności jest obecnie uważanych za najbardziej narażone na przeniesienie wirusa, co oznacza wzrost 44 z ostatniego tygodnia.

Oznacza to, że ponad jedna trzecia z 351 społeczności w stanie znajduje się w czerwonej strefie mapy. Pięćdziesiąt cztery społeczności dołączyły do ​​listy w tym tygodniu, a 10 wyprowadziło się z niej. A 15 społeczności, które konsekwentnie wypadały na czerwono, będzie musiało wrócić do fazy 3, kroku 1 planu ponownego otwarcia w Massachusetts.

Raport Departamentu Zdrowia Publicznego z tego tygodnia zawiera nowe dane na temat klastrów COVID-19 i pochodzenia nowych przypadków, pokazując, że od końca września zidentyfikowano prawie 3000 nowych klastrów. Raport z zeszłego tygodnia został zmodernizowany w celu uwzględnienia danych o pojedynczych epidemiach, wymagając przesunięcia jego publikacji ze środy na czwartek.

Dane z Departamentu Zdrowia Publicznego obejmują: zestawienie całkowitej liczby przypadków koronawirusa w każdym mieście w Massachusetts, a także nową mapę i więcej danych. Zobacz to tutaj.

Zobacz Mapę ryzyka koronawirusa Miasto po mieście

Następujące społeczności znajdują się na najwyższym poziomie ryzyka od czwartku: Abington, Acushnet, Agawam, Ashland, Athol, Attleboro, Avon, Bedford, Bellingham, Berkley, Beverly, Billerica, Blandford, Bolton, Boston, Boxford, Braintree, Bridgewater *, Brimfield, Brockton, Buckland, Canton, Chelmsford *, Chelsea, Chicopee, Clinton, Cohasset, Danvers, Dartmouth, Dedham, Dighton, Dover, Dracut, East Brdgewater, East Longmeadow, Everett, Fairhaven *, Fall River, Fitchburg, Foxborough, Framingham , Freetown, Gardner, Georgetown, Gloucester, Granby, Hanover, Hanson, Haverhill, Hingham, Holliston, Holyoke, Hubbardston, Hudson, Kingston *, Lakeville, Lawrence, Leicester, Leominster, Littleton, Lowell, Lynn, Lynnfield, Malden, Mansfield, Marlborough, Marshfield, Medford, Mendon, Methuen, Middleton, Milford, Nahant, Nantucket, New Bedford, Newburyport, North Andover *, North Attleborough, Northborough, Norton, Norwood, Palmer, Peabody, Pembroke, Plymouth, Randolph, Raynham, Revere, Rochester, Rockland, Salisbury, Saugus, Seekonk, Shrewsbury, Somerset *, Southborough, Springfield, Swansea, Taunton, Tewksbury, Townsend, Tyngsborough, Wakefield, Waltham, Wareham, Webster, West Boylston, West Bridgewater, West Springfield, Westborough, Westfield, Westport, Westwood, Weymouth, Whitman, Wilmington, Winchester, Winthrop, Woburn, Worcester i Wrentham

READ  Rosyjska rakieta dla następnej załogi stacji kosmicznej przeniesiona na platformę startową - Spaceflight Now

Gwiazdki wskazują, że lokalna instytucja odpowiada za co najmniej 11 przypadków w społeczności, a te przypadki stanowią 30% lub więcej wszystkich przypadków w społeczności w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Ponieważ znajdują się na liście przez trzy kolejne tygodnie, następujące społeczności muszą przejść od poniedziałku do kroku 1 fazy 3 planu ponownego otwarcia Massachusetts: Abington, Berkley, Canton, East Longmeadow, Fairhaven, Fall River, Hanover, Hanson, Hingham, Marshfield, Milford, Pembroke, Rockland, Wakefield i Weymouth.


Mass. Departament Zdrowia Publicznego

Mapa ta pokazuje średnią dzienną liczbę przypadków koronawirusa na mieszkańca w Massachusetts w dniach 11-24 października 2020 r. Gwiazdki wskazują społeczności, w których epidemia w instytucji stanowi znaczną część przypadków.

Mapa pokazuje liczbę przypadków wykrywanych średnio każdego dnia w ciągu ostatnich dwóch tygodni w każdej społeczności Massachusetts. Więcej niż 8 przypadków na 100 000 oznacza wysokie ryzyko i czerwone zacienienie, od 4 do 8 przypadków na 100 000 oznacza ryzyko umiarkowane, a każde mniejsze – niskie.

Na tej mapie znajduje się 121 miast i miasteczek zacieniowanych na czerwono, co stanowi wzrost o 57% w porównaniu z mapą z zeszłego tygodnia. Byli 77 społeczności na tej mapie, który zawierał dane z 4-17 października, wzrost o 14 społeczności w porównaniu z poprzednim tygodniem.

Te 54 społeczności są nowe na liście od zeszłego tygodnia: Agawam, Athol, Bedford, Bellingham, Beverly, Billerica, Blandford, Bolton, Braintree, Bridgewater *, Brimfield, Cohasset, Danvers, Dartmouth, Dedham, Dighton, Dover, Dracut, East Bridgewater, Fitchburg, Foxborough, Freetown, Gardner, Georgetown, Granby, Hubbardston, Lakeville, Leominster, Littleton, Mansfield, Medford, Mendon, Nahant, Nantucket, Newburyport, North Attleborough, Northborough, Norton, Palmer, Peabody, Salisbury, Southborough, Swansea , Taunton, Tewksbury, Townsend, Wareham, West Boylston, West Springfield, Westborough, Westwood, Whitman, Wilmington i Winchester

Amherst, Auburn, Dartmouth, East Bridgewater, Holbrook, Littleton, Nantucket, Southborough i Sunderland pozostawiły najwyższy poziom ryzyka od zeszłego tygodnia.

Przeczytaj pełny raport z tego tygodnia tutaj, z danymi na temat procentowej pozytywności społeczności, danymi na poziomie hrabstwa i stanu i nie tylko.

Nowe dane dotyczące masowych klastrów COVID

W tym tygodniu gubernator Charlie Baker powiedział, że najnowszy raport będzie zawierał „więcej danych o klastrach COVID i skąd pochodzą nowe przypadki”.

Dane te pokazują, że 2945 klastrów koronawirusa wykryto między 27 września a 24 października. Zdecydowana większość była związana z gospodarstwami domowymi i doprowadziła do 8 208 potwierdzonych przypadków.

Stan definiuje, że klastry to co najmniej dwa przypadki COVID-19 powiązane z jedną lokalizacją i uważa, że ​​informacje są przydatne do poznania, gdzie ludzie są zarażeni.

Od 27 września wszystkie z wyjątkiem 238 zidentyfikowanych klastrów było powiązanych z gospodarstwami domowymi. Kolejne pod względem liczby klastrów są placówki opieki długoterminowej, 59.

Zmiany w mapie punktów zapalnych Massachusetts

Massachusetts zmieniło teraz sposób, w jaki mierzy się wskaźniki koronawirusa w czasie, aw tym miesiącu przyniósł dwie znaczące zmiany, które mogą rozwiązać obawy niektórych małych społeczności.

Przed raportem z tego tygodnia dodano informacje o klastrach, ostatni tydzień był pierwszym, który obejmował klastry koronawirusa w instytucjach takich jak więzienia, uczelnie i domy opieki. Takie ogniska już wcześniej wpychały społeczności do tej czerwonej strefy.

„Dodanie tej identyfikacji potwierdza wpływ danej instytucji lub obiektu na liczbę przypadków w społeczności i dostarcza cennych informacji dla mieszkańców i przywódców gminnych do rozważenia przy wdrażaniu polityki w ich społeczności” – oświadczyło stanowe Centrum Dowodzenia COVID-19 ds. czas.

Gwiazdka nie zmieni tego, czy miasto lub i miasto mogą poruszać się naprzód lub wstecz w planie ponownego otwarcia Massachusetts lub czy więcej osób może się zebrać, zgodnie z centrum dowodzenia. Gwiazdka nie zmienia czerwonego ani żółtego statusu.

Dane z poszczególnych miast oznaczone kolorami zostały wprowadzone w sierpniu, a administracja Bakera ogłosiła, że ​​stan skupi swoje najsilniejsze wysiłki na rzecz złagodzenia COVID na miastach z czerwonej kategorii. Społeczności mogą się przenosić tylko do Krok 2 Fazy 3 planu ponownego otwarcia Massachusetts, ogłoszone pod koniec września, jeśli nie będą konsekwentnie na minusie.

Przed wprowadzeniem mapy pozytywny wskaźnik testów COVID z poprzednich 14 dni był standardem pomiaru hot spotów. Plik Cotygodniowy raport Departamentu Zdrowia Publicznego nadal zawiera te informacje wraz z innymi wskaźnikami, takimi jak liczba testów przeprowadzanych lokalnie i liczba przypadków zgłoszonych lokalnie.

Jednak niektóre mniejsze miasta Massachusetts miały problem z klasyfikacją na podstawie przypadków na mieszkańca.

Powiedzieli, że gdy w mieście jest tylko kilka tysięcy mieszkańców, wybuch epidemii w jednym gospodarstwie domowym może wywołać czerwony kolor, co określa 8 przypadków COVID-19 na 100 000 mieszkańców.

Zapytany wcześniej, dlaczego woli używać przypadków per capita zamiast procentowego wyniku pozytywnego, Baker powiedział, że ten ostatni nie bierze pod uwagę faktu, że niektórzy ludzie są wielokrotnie testowani.

„Mamy wielu powtarzających się testerów w naszych danych, z których wielu powtarza je z powodów związanych z pracą” – powiedział Baker.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *