Connect with us

Nauka

Podniecenie i nadzieja: pierwsi pracownicy służby zdrowia w Seattle zaszczepieni przeciwko Covid-19

Published

on

W zasięgu wzroku łzy, ulga, wdzięczność i koniec długiej, ciężkiej drogi.

Oczy Amy Fry błyszczały nad jej maską medyczną.

„Jestem podekscytowany” – powiedziała pielęgniarka z oddziału intensywnej terapii w Harborview Covid. „Po raz pierwszy od jakiegoś czasu mam nadzieję”.

We wtorek Seattle osiągnęło historyczny kamień milowy, gdy około tuzina pracowników służby zdrowia i ratowników zostało zaszczepionych przeciwko Covid-19 w UW Medical Center w Montlake w ramach pierwszego cyklu szczepień.

Drugą w kolejności była pielęgniarka pogotowia Emily Agudo, która pracuje w UW Medical Center – Northwest.

„Jest dużo strachu przed:„ Czy mamy na sobie odpowiednią [personal protective equipment]? ” powiedziała. „Przychodzą ludzie z bólem brzucha, nudnościami, wymiotami… Czy to zatrucie pokarmowe, czy pęknięcie wyrostka robaczkowego? A może to Covid? ”

Powiedziała, że ​​dzisiaj szczepienie było ulgą.

Zastrzyk podała jej Allison Miller, która zwykle pracuje na podłodze, która leczy pacjentów z białaczką i chłoniakiem. Miller był jedną z kilku osób, które podawały szczepionkę.

Głos Miller ustąpił, gdy zadała osobom zaszczepionym zestaw standardowych pytań przesiewowych.

Przy każdym szczepieniu Miller wyjął strzykawkę i igłę z opakowania, włożył igłę do fiolki ze szczepionką Pfizer-BioNtech Covid rozpuszczoną w chlorku sodu i pobrał dawkę 0,3 mililitra.

„Umiejętności są takie same, ale mają znacznie większą wagę ze względu na to, przez co wszyscy przeszliśmy” – powiedziała. „Urodziłam pod koniec lutego i był to dla mnie bardzo izolujący czas – po prostu zapewniam noworodkowi bezpieczeństwo podczas tych wszystkich niewiadomych”.

Szczepienia oznaczają, że niedługo będzie mogła przedstawić syna rodzinie, której nigdy nie spotkał, powiedział Miller.

Specjalista chorób układu oddechowego, Jules Mack, również dostał dzisiaj zastrzyk w ramię.

W przeszłości niektórzy członkowie rodziny debatowali nad nią, błędnie mówiąc, że Covid nie jest prawdziwy. Ale dzisiaj jej rodzina jest z niej dumna, powiedziała.

READ  Jowisz i Saturn mają zamiar zrobić coś, czego nie widziano od prawie 800 lat

„Nawet jeśli ludzie się boją, kiedy zobaczą, jak robisz krok w kierunku zaszczepienia się, zaczynają trochę myśleć” – powiedziała. „Może wyjdą, zrobią to samo i zaszczepią się”.

Pielęgniarka specjalistyczna Kaitlyn Drew obserwowała każdego, kto został zaszczepiony przez co najmniej 15 minut.

„Po prostu każemy im usiąść i zrelaksować się na krześle; mamy dla nich trochę soku i wody, gdyby tego potrzebowali – powiedział Drew.

Ludzie, którzy otrzymywali szczepionki dzisiaj, zgłosili później tylko ból ręki i żadnych innych bezpośrednich skutków ubocznych, powiedziała.

W czwartek i piątek więcej pracowników służby zdrowia zostanie zaszczepionych na Uniwersytecie Waszyngtońskim i innych szpitalach w całym stanie. Uniwersytet chce zaszczepić do tysiąca osób dziennie – powiedział dr John Lynch, dyrektor medyczny ds. Zapobiegania zakażeniom w Harborview.

Podczas pierwszego wprowadzenia szczepionek stan Waszyngton spodziewa się wystarczających dawek w ciągu najbliższych kilku tygodni dla około pół miliona ludzi.

Przedostatni w kolejce dr Thuan Ong z trudem wypowiadał słowa, siadając do szczepienia. Powiedział, że pracuje w domach opieki, a dziś rano był zaledwie o pierwszej.

„Mówiłem im, że zaraz się zaszczepię. I desperacja – „Czy mogę iść z tobą?” Powiedział Ong. „Czuję się bardzo uprzywilejowany”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *