Liga Europy: wygrywa Napoli, w drużynie ponownie Piotr Zieliński

W pierwszej rundzie Włosi przegrał nieoczekiwanie 1: 0 z Alkmaarem, a Hiszpanie pokonali Rijekę (1: 0). W rezultacie gracze Gennaro Gattuso nie mogli pozwolić sobie na kolejną porażkę, jeśli chcieli zachować swoje nadzieje na awans do fazy pucharowej. Zwłaszcza, że ​​Alkmaar wygrał po raz drugi w czwartkowy wieczór. Pojedynek z Rijeką zakończył się zwycięstwem 4: 1.

Holendrzy w czwartej minucie prowadzili z karą Teun Koopmeiners. Kwadrans później Albert Gudmundsson wystąpił w pionowym meczu Fredrika Midstjo. Tuż po przerwie Norweg ponownie pokazał swoje wsparcie i tym razem Jesper Karlsson pokazał mocnym strzałem w dal. Alkmaar strzelił czwartego gola w ciągu godziny gry. Dokładne dośrodkowanie Koopmeinersa zastąpił Gudmundsson.

W 72. minucie Sandro Kulenović zdobył dla Chorwatów honorowy strzał. Po dośrodkowaniu Stjepana Loncara były zawodnik Legii Warszawa zagrał ładną piłkę, po czym pokonał Marco Bizota.

W San Sebastian nie było zbyt wielu goli, a goście cieszyli się z wygranej. Decydująca była bramka Matteo Politano w 56. minucie. Włoski pomocnik zamienił piłkę na 30 metr z Tiemoue Bakayoko i zdecydował się na strzał. Piłka odbiła się od głowy Modibo Sagnana, zaskakując bramkarza Alexa Remiro.

Baskowie mieli faktycznie korzystną pozycję do zdobycia bramki. W pierwszej połowie Mikel Merino znalazł się dobrze pod bramką po dośrodkowaniu z prawej flanki, ale uderzył głową ponad poprzeczką.

READ  Ambasador Rosji w Polsce ZAATAKOWANY [Video]

Goście zakończyli mecz na „10”. Victor Osimhen otrzymał drugą żółtą kartkę w doliczonym czasie gry.

Alkmaar – Rijeka 4: 1 (2: 0)

Bramki: Koopmeiners (6), Gudmundsson (20, 60), Karlsson (51) – Kulenović (72)

Real Sociedad – Napoli 0: 1 (0: 0)

Przeznaczenie: Politano (56)