Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Polski raper pod ostrzałem za nazwanie COVID-19 „współczesnym holokaustem”

Published

on

JTA – Popularny raper w Polsce przywołał Holokaust, aby opisać, jak COVID-19 wpłynął na jego kraj i spotkał się z krytyką ze strony ocalałego.

The Holocaust Reference jest częścią piosenki wydanej we wtorek przez Jakuba Grabowskiego, lepiej znanego w Polsce pod pseudonimem Quebonafide. Jest jednym z najbardziej znanych raperów w kraju.

Od czwartku na samym YouTube było ponad 900 000 wyświetleń klipu wideo „Matcha Latte”, który zawiera refren dotyczący problemów finansowych artystów podczas pandemii i poczucia izolacji.

Otrzymuj codzienne wydanie The Times of Israel pocztą e-mail i nigdy nie przegap naszej bezpłatnej rejestracji w Top Stories

„Przed oknem nowoczesny Holocaust”, puka Quebonafide.

Edward Mosberg, urodzony w Polsce ocalały z Holokaustu i przewodniczący grupy pamięci o Holokauście From the Depths, powiedział, że odniesienie do Holokaustu jest „niedopuszczalne i trywializuje naszą wspólną historię”, co oznacza Żydów i Polaków. Zeznanie Mosberga wymagało od Quebonafide przeprosin.

29-letni raper bronił linii w rozmowie z założycielem From the Depths, Jonnym Danielsem, mówiąc, że wyrażenie „modern Holocaust” było artystycznym nawiązaniem do piosenki piosenkarki Marii Peszek. Użyła linii, aby zaprotestować przeciwko rasizmowi i nienawiści.

Pozdrowienia od narodu szczepień

Mały kraj jest światowym liderem w szczepieniach przeciwko COVID. Jeśli jesteś dumny z osiągnięć Izraela, jest coś, o czym powinieneś wiedzieć. Ogromna publiczność niedawno weszła do Times of Israel z krajów, w których Izrael normalnie rozpowszechnia wiadomości tylko z powodu konfliktów.

Przyjechałeś tutaj, aby przeczytać zupełnie inny artykuł. Byliśmy punktem kontaktowym dla wszystkich, których fascynuje historia sukcesu „Vaccination Nation”.

Jako korespondent ToI ds. Zdrowia i nauki napisałem wiele z tego reportażu – a efekty były ekscytujące. Nasze dziennikarstwo zainspirowało wiele artykułów w mediach na całym świecie. Wiem o tym, ponieważ międzynarodowi dziennikarze często proszą mnie o wkład.

READ  Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy. Kancelaria Sejmu usunęła zdjęcie

Wasze wsparcie ze strony społeczności Times of Israel pomaga nam nadal dostarczać zaskakujące, fascynujące historie z tego małego stanu czytelnikom na całym świecie. Czy zamierzasz dzisiaj dołączyć do naszej społeczności?

Wielkie dzięki,

Nathan Jeffay, Korespondent ds. Zdrowia i nauki

Dołącz do naszej społeczności

Dołącz do naszej społeczności

Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby już tego nie widzieć

Jesteś poważny Doceniamy to!

Dlatego każdego dnia przychodzimy do pracy, aby zapewnić niezbędną relację z Izraela i świata żydowskiego wymagającym czytelnikom, takim jak Ty.

Więc teraz mamy prośbę. W przeciwieństwie do innych serwisów informacyjnych, nie skonfigurowaliśmy paywalla. Ponieważ dziennikarstwo, które prowadzimy, jest drogie, zapraszamy czytelników, dla których The Times of Israel stał się ważny, do przyłączenia się do naszej pracy, aby wesprzeć naszą pracę Społeczność czasów Izraela.

Za jedyne 6 USD miesięcznie możesz wspierać nasze dziennikarstwo wysokiej jakości, ciesząc się Times of Israel BEZ REKLAMi dostęp do ekskluzywnych treści dostępnych tylko dla członków społeczności Times of Israel.

Dołącz do naszej społeczności

Dołącz do naszej społeczności

Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby już tego nie widzieć

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *