Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Dolny Śląsk: wzrost lawin w zakażeniach koronawirusem. Coraz więcej pacjentów w ciężkim stanie

Published

on

Ogromny wzrost liczby zarażonych osób na Dolnym Śląsku. Wojewoda właśnie poinformował o 96 nowych infekcjach w naszym regionie. W Polsce koronawirusem jest zarażonych 1967 osób. A więc kolejny dzienny rekord. Liczba osób przebywających w szpitalach i korzystających z wentylacji stale rośnie. Jakie są najnowsze dane dotyczące zakażeń koronawirusem na Dolnym Śląsku?

Według najnowszych informacji z województwa dolnośląskiego na oddziałach intensywnej terapii w dolnośląskich szpitalach znajduje się już pięć osób. Przypominamy, że wczoraj było ich dwóch. W naszych szpitalach mieszka 145 pacjentów. W kraju jest już 159 respiratorów i ponad 2500 łóżek szpitalnych.

Koronawirus na Dolnym Śląsku: Wczoraj w regionie odnotowano 69 nowych infekcji, w poniedziałek tylko 28

Liczba nowo zarażonych osób w naszym regionie jest rekordowa od początku epidemii. Niemniej jednak Dolny Śląsk należy do regionów o najmniejszej liczbie nowych zakażeń. Najwięcej jest w Małopolsce (286) i Mazowszu (268).

Zobacz też

Koronawirus na Dolnym Śląsku iw Polsce w liczbach

  • Polska – 1967 nowych infekcji
  • Dolny Śląsk – 96 nowych infekcji
  • Polska – zajętych jest 2560 łóżek
  • Dolny Śląsk – 145 osób w szpitalach

Rzeczniczka dolnośląskiego Sanepidu Magdalena Odrowąż Mieszkowska: – Kilka miesięcy temu było więcej infekcji – 99. Ale potem wiązało się to z wielkim pożarem w jednym z domów opieki. Na tym etapie wszyscy mieszkańcy zostali zbadani. Tyle dzisiaj Liczba zarażonych osób nie ma nic wspólnego z epidemią. Nie ma też testów masowych. Lekarze zlecają badania osobom z objawami.

Miasta i powiaty Dolnego Śląska najbardziej zagrożone Koroną …

Wideo

READ  Aresztowania policyjne w Warszawie. Komisarz: z zatrzymanymi rozmawiali przedstawiciele Krajowego Mechanizmu Zapobiegania Torturom
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *