Gospodarka

Polska zwróciła się do Rady Bezpieczeństwa ONZ o omówienie traktowania Polaków na Białorusi

Prasa kanadyjska

Larin i Davies pomagają Kanadzie w pokonaniu Bermudów w eliminacjach do Mistrzostw Świata

ORLANDO, Fla. – Cyle Larin strzelił trzy gole, a Alphonso Davies służył jako sprzedawca za każdym razem, gdy Kanada otwierała swoje często spóźnione kwalifikacje do Mistrzostw Świata, wygrywając 5: 1 z Bermudami w czwartek. Larin, który w 32 meczach zwiększył liczbę bramek w Kanadzie do 11, kontynuował swój sztandarowy sezon. 25-latek z Brampton w Ontario jest trzeci w tureckiej Super League z 14 golami dla Besiktas i wygląda pewnie. Richie Laryea i debiutujący Theo Corbeanu również strzelili bramki dla Kanady. Kane Critchlow odpowiedział dla Bermudów golem w drugiej połowie przeciwko przebiegowi meczu. Tymczasem Davies był stałym zagrożeniem. Gwiazdowy obrońca Bayernu Monachium, przeniósł się na bardziej ofensywną pozycję przez trenera Johna Herdmana, torturował obrońców z lewej strony i oferował swoim kolegom z drużyny najwyższej klasy serwis. Kanada była pod kontrolą, prowadząc 2: 0 w połowie, a mogło być znacznie więcej. Kanada zajmuje 37. miejsce na świecie (siódme miejsce wśród krajów CONCACAF, podczas gdy Bermudy zajmują 169. miejsce w CONCACAF). Czwartkowy mecz był pierwszym meczem w Kanadzie od porażki 4: 1 w Lidze Narodów CONCACAF z USA 16 listopada 2019 r. W tym samym miejscu Bermudy zrezygnowały z serii wczesnych rzutów wolnych, a Kanada wezwała ich w 19. minucie, kiedy Larin uderzył głową w seta Daviesa, kręcącego się w tłumie. było 2: 0 27. po tym, jak bramkarz Bermudów Dale Eve opuścił swoje pole karne w poszukiwaniu piłki, Davies pierwszy dotarł tam i gdy Eve walczyła o powrót na pozycję – nakarmił Larina, który chłodno uderzył i uderzył obrońcę. strzelił swojego pierwszego gola dla Kanady w 53. minucie, pokonując niechlujną próbę pułapki spalonej Bermudów, po czym przepchnął piłkę obok Eve. W 63. minucie ritchlow przegrał na 3-1 po dośrodkowaniu Lejauna Simmonsa, po dośrodkowaniu bramkarza Milana Borjana. Critchlow był Johnnym-on-the-Spot, który wbił piłkę do kieszeni. Larin strzelił trzeciego gola w 68. minucie, ponownie ustawionej przez Daviesa, który wybrał swoich kolegów z drużyny w polu karnym. 18-letni Corbeanu strzelił 5-1 w 81. meczu i zdobył doskonałe dośrodkowanie od swojego zastępczego kolegi Liama ​​Millara. Larin i Laryea przeszli przez program Sigma FC w Mississauga, Ont. Chociaż oficjalnie gra była kanadyjską grą domową, została przeniesiona do Orlando z powodu ograniczeń podróży związanych z pandemią. Kanadyjczycy zmierzą się w niedzielę z Kajmanami w Bradenton na Florydzie. Gra miała być gospodarzem Kajmanów, ale została przełożona, aby pokonać podobne przeszkody związane z kwarantanną. Herdman umieścił Lucasa Cavalliniego na czele kanadyjskiej włóczni, a Davies, Larin i Junior Hoilett stali za nim w potężnym ataku. Z drużynami MLS w przedsezonie, ośmiu z jedenastu kanadyjskich zawodników wyszło z europejskich marzeń. Cavallini (Vancouver Whitecaps), Laryea (Toronto FC) i Kamal Miller (CF Montreal) byli starterami MLS. Atiba Hutchinson zdobył 85. reprezentację w reprezentacji Kanady, wyprzedzając Paula Stalteriego na drugim miejscu wśród kanadyjskich mężczyzn za Julianem de Guzmanem. Borjan zdobył swoją 50. czapkę. Dla 38-letniego Hutchinsona to jego piąta runda eliminacji do Mistrzostw Świata. Tylko sześcioletni bramkarz Pat Onstad wystąpił w większej liczbie Kanadyjczyków. Hutchinson, który grał w swoich 28. kwalifikacjach do mistrzostw świata, po raz dwunasty nosił opaskę kapitana. Start Kanady w czwartek 11 był łącznie 266 meczami międzynarodowymi. Około 191 z nich pochodziło od Hutchinson, Borjan, Larin i Hoilett. 20-letni Davies wygrał swój 18. międzynarodowy mecz. Eve potrzebowała leczenia zakrwawionego nosa po kolizji, która próbowała zablokować główkę po rzucie wolnym Daviesa w trzeciej minucie. Przylgnął do niego z obydwoma nozdrzami wypełnionymi watą. Davies został odcięty w 10. minucie, kiedy fizyczność ustała. Ale pokazał swoje szybkie tempo w 15. minucie, zaokrąglając dwóch obrońców z linii bocznej tylko po to, by zobaczyć, jak piłka wychodzi. Cavallini mógł mieć hat-tricka w ciągu pierwszych 35 minut. Wszedł sam w 16. minucie, ale Eve złapała rękę na jego niskim uderzeniu z krawędzi pola karnego. Napastnik Whitecaps miał kolejną szansę w 34. minucie po tym, jak obrońca gwizdnął do dośrodkowania Daviesa, ale uderzył wąsko. Minutę później Cavallini strzelił kolejną świetną karmę Daviesa z baru. Krzepki napastnik trzymał głowę w dłoniach iz frustracji kopnął słupek bramki. Eve wykonała niezły refleks, aby zatrzymać główkę Cavalliniego na 56. pozycji z bliskiej odległości. Obrońca Nashville SC Alistair Johnston wszedł w 69. minucie i wygrał swój pierwszy międzynarodowy mecz w Kanadzie. Corbeanu, 18-letni ofensywny pomocnik, który gra w Anglii w selekcji Wolves U23, uplasował się na 77. miejscu. Kanada poprawiła się do 6-0-4 przeciwko Bermudom. Bermudy, których populacja jest mniej więcej taka sama jak w Sarnii w prowincji Ontario, liczy 72 000 osób, zostały bez napastnika Bristol City Nahki Wellsa z powodu problemów z kwarantanną. Bermudy zarządzały tylko pięcioma graczami na ławce, podczas gdy Kanada miała dwunastu. Po Kajmanach Kanada zmierzy się z dwoma kolejnymi meczami grupy B – 5 czerwca na Arubie nr 200 i 8 czerwca u siebie w Surinamie nr 141. We wtorek Surinam pokonał Kajmanów 3: 0. 30 krajów podzielonych na sześć grup weźmie udział w pierwszej rundzie kwalifikacyjnej w regionie, która obejmuje Amerykę Północną i Środkową oraz Karaiby. Przechodzą tylko zwycięzcy grup. W sumie Kanadyjczycy będą musieli rozegrać co najmniej 20 meczów kwalifikacyjnych, aby dostać się do Kataru w 2022 roku. Ten raport The Canadian Press został po raz pierwszy opublikowany przez The Canadian Press 25 marca 2021 r