Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Polska z niecierpliwością czeka na ponowne otwarcie barów, restauracji i sklepów, Europe News & Top Stories

Published

on

Polska z niecierpliwością czeka na ponowne otwarcie barów, restauracji i sklepów, Europe News & Top Stories

WARSZAWA (REUTERS) – Polska ogłosiła w maju stopniowe wznowienie gospodarki w wyniku trzeciej fali pandemia Covid-19, Centra handlowe mają zostać ponownie otwarte we wtorek (27 kwietnia), a hotele, restauracje i inne usługi mają zostać otwarte jeszcze w tym miesiącu.

Polski system opieki zdrowotnej osiągnął swoje granice wraz z trzecią falą, w której każdego dnia odnotowano rekordową liczbę przypadków Covid-19 i zgonów, zanim osiągnął szczyt w kwietniu.

W marcu wprowadzono szereg ograniczeń dotyczących życia publicznego. Wraz ze spadkiem liczby przypadków władze zapowiedziały, że w maju złagodzą ograniczenia.

„Dane, które otrzymujemy o infekcjach, pozwalają nam podjąć decyzję związaną z rozmrożeniem gospodarki i dają powód do ostrożnego optymizmu” – powiedział na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki powiedział, że wszystkie sklepy w galeriach handlowych będą mogły zostać ponownie otwarte od 4 maja. Hotele mogą otwierać się w 50 procentach 8 maja, a restauracje i bary mogą podawać jedzenie i napoje na świeżym powietrzu od 15 maja.

Do końca miesiąca Morawiecki zapowiedział, że wszystkie dzieci będą mogły wrócić do szkoły, a restauracje będą mogły podawać jedzenie w całym domu.

Polska z około 38 milionami mieszkańców, zgłosił 2776927 przypadków koronawirusa i 66533 zgonów.

READ  Polska niszczy 4 pomniki Armii Czerwonej - DW - 27.10.2022
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *