Connect with us

technologia

Polska, Węgry i Słowacja przedłużają zakazy na ukraińskie zboże

Published

on

Polska, Węgry i Słowacja przedłużają zakazy na ukraińskie zboże

Polska, Węgry i Słowacja wprowadzą własne zakazy importu ukraińskiego zboża pomimo decyzji Komisji Europejskiej zakończyć embargo 15 września wg Raporty z wielu mediów.

„W związku z błędną decyzją Komisji Europejskiej o nieprzedłużaniu embarga na zboża… podpisałem krajowe rozporządzenie utrzymujące embargo” – powiedział Minister Rozwoju i Technologii Waldemar Buda powiedział.

W maju Komisja nałożyła zakaz sprzedaży ukraińskiej pszenicy, kukurydzy, rzepaku i nasion słonecznika w pięciu krajach UE: Polsce, Węgrzech, Słowacji, Rumunii i Bułgarii. Kraje zwróciły się o wprowadzenie środka ze względu na obawy lokalnych rolników, że tani import z Ukrainy spowoduje spadek cen produktów rolnych.

Choć Komisja zdecydowała się nie przedłużać zakazu po 15 września, powołując się na dane sugerujące, że ukraiński import nie będzie już miał negatywnego wpływu na rynki lokalne, trzy z pięciu krajów będą w dalszym ciągu ograniczać import ukraińskich produktów rolnych importowanych z Limitu.

„Będziemy chronić interesy węgierskich rolników” – powiedział węgierski minister rolnictwa Istvan Nagy powiedział w poście na Facebooku informującym o decyzji Węgier o kontynuacji zakazu.

Węgierski zakaz dotyczy 24 ukraińskich produktów rolnych, w tym niektórych warzyw, mięsa i miodu.

Słowacja będzie nadal blokować import ukraińskiego zboża.

„Musimy zapobiegać nadmiernej presji na słowacki rynek, aby zachować uczciwość wobec lokalnych rolników” – stwierdził słowacki rząd powiedział w oświadczeniu.

Ciężko pracowaliśmy, aby dostarczać niezależne wiadomości z Ukrainy za pośrednictwem lokalnych źródeł. Rozważać Wsparcie dla Kijowskiej Niepodległej.

READ  27 świetnych ofert z wczesnej wyprzedaży Best Buy w Czarny piątek (2022): telewizory, telefony, laptopy
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *