Connect with us

Sport

Abhimanyu dociera do ćwierćfinału, podczas gdy trzech innych zapaśników przegrywa na Mistrzostwach Świata w Zapasach

Published

on

Abhimanyu dociera do ćwierćfinału, podczas gdy trzech innych zapaśników przegrywa na Mistrzostwach Świata w Zapasach

Trzej indyjscy zapaśnicy freestyle odeszli na dalszy plan, przegrywając walki w drugiej rundzie pierwszego dnia Mistrzostw Świata UWW. Tylko grappler do 70 kg Abhimanyu dotarł do ćwierćfinału 16 września w Belgradzie.

Abhimanyu, brązowy medalista Mistrzostw Świata U23 w czerwcu i zajmujący 26. miejsce na świecie, jako pierwszy pokonał ukraińskiego numer 7 na świecie Ihora Nykyforuka 19:9, odnosząc jesienne zwycięstwo (VFA), a następnie pokonał Nicolai Grahmeza z Mołdawii pokonując 13:2 (przewaga techniczna ) aby zapewnić sobie miejsce w kwaterze.

Zmierzy się jednak z drugim na świecie zawodnikiem z USA, 28-letnim Zainem Allenem Retherfordem, który w zeszłym roku zajął drugie miejsce na Mistrzostwach Świata 2022 w Belgradzie.

Mistrzostwa Świata to turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

Indie biorą udział w globalnej imprezie pod szyldem United World Wrestling (UWW) po zawieszeniu indyjskiej Federacji Wrestlingu (WFI) z powodu nieprzeprowadzenia wyborów w terminie wyznaczonym przez tę organizację światową.

Abhimanyu był w doskonałej formie już w pierwszej rundzie przeciwko wyżej sklasyfikowanemu Nykyforukowi, kończąc rywalizację w 5 minut i 41 sekund.

Sędzia przerwał walkę 2,41 minuty drugiej trzyminutowej sesji po tym, jak Abhimanyu również zdominował pierwszą trzyminutową sesję i objął prowadzenie 5-0.

Choć Akash Dahiya (61 kg) zaczął od zwycięstw, pokonując swojego mołdawskiego przeciwnika Leomida Colesnica, a sędziowie wydali przeważający werdykt 10-5 na korzyść Hindusa, przegrał przed ćwierćfinałowym starciem z szóstym na świecie Uzbekistanem Jahongirmirzą Turobowem.

Zajmujący tutaj 21. miejsce Dahiya nie mógł się równać z Turobowem, złotym medalistą Mistrzostw Azji w 2021 r., a Ukrainiec odniósł jesienią zwycięstwo (7-4).

W kategorii freestyle 86 kg zapaśnik Sandeep Mann pokonał Dejana Mitrova z Macedonii Północnej, wygrywając przewagą techniczną (10-0), ale nie mógł się równać z Lin Zushenem w drugiej rundzie kwalifikacyjnej i przegrał 0-11. Sędzia ogłosił chińskiego zwycięzcę na podstawie ich przewagi technicznej, prawie 45 sekund przed końcem zawodów.

Po łatwym meczu kwalifikacyjnym w pierwszej rundzie z Japończykiem Taiki Yamamoto, którego pokonał 3:1, indyjski zapaśnik do 125 kg Sumit przegrał w ćwierćfinale ze znacznie lepszym przeciwnikiem, Polakiem Robertem Baranem.

Siódmy rozstawiony polski zapaśnik jest srebrnym medalistą Mistrzostw Europy i był ćwierćfinalistą Igrzysk Olimpijskich w Rio w 2016 roku. Był po prostu za dobry dla Hindusa i zapewnił VPO „zwycięstwo decyzją” 3:0.

Jest to artykuł premium dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów. Czytaj więcej niż 250 takich artykułów premium każdego miesiąca

Wyczerpałeś limit bezpłatnych przedmiotów. Prosimy o wsparcie dobrego dziennikarstwa.

Wyczerpałeś limit bezpłatnych przedmiotów. Prosimy o wsparcie dobrego dziennikarstwa.

To jest Twój ostatni darmowy artykuł.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *