Google ma już interfejs nawigacji samochodowej w postaci Android Auto, a także przyszły zamiennik w postaci Asystent trybu jazdy, ale wydaje się, że implementuje bardzo podobną koncepcję w Mapach Google. Widzieliśmy Pojawią się elementy sterujące odtwarzaniem muzyki w nawigacji na mapie, ale nigdy w przyciskach w stylu Androida i na ekranie startowym.

Omawiany interfejs jest bardzo podobny do widoku Androida Auto, ale różni się tym, że jest całkowicie oparty na aplikacji Mapy. Na dole znajdują się dwa przyciski w trybie nawigacji – jeden dla języka, a drugi dla swego rodzaju „ekranu głównego” – z trzecią ikoną mapy, jeśli nie jesteś na rzeczywistym ekranie nawigacji, aby szybko do niego wrócić. Tuż nad nim znajduje się odtwarzanie muzyki z dużym tekstem i przyciskami, które pozwalają skupić się na drodze. To wszystko to tylko standardowy interfejs nawigacji po mapie, który wszyscy znamy.

Dotknij przycisku ekranu głównego, a przejdziesz do intuicyjnego ekranu, na którym możesz uzyskać wszystkie potrzebne informacje – połączenia, wiadomości, odtwarzacze muzyki i aplikacje do podcastów. Ekran Połączenia zawiera trzy najważniejsze kontakty i trzy ostatnie połączenia z przyciskiem Zadzwoń do kogoś, który prawdopodobnie przeniesie Cię do Twojego właściwego dialera. Istnieje specjalny interfejs dla muzyki z YouTube, który również jest uważany za niezbędny przez Google.

Istnienie tego nowego interfejsu jest nieco tajemnicą. Wygląda na to, że ma praktycznie taką samą funkcjonalność jak interfejs użytkownika telefonu Android Auto, bez możliwości używania Waze jako nawigatora. Już to wiedzieliśmy Interfejs użytkownika Android Auto zostałby przez to zastąpiony Asystent trybu jazdyale chociaż wygląda podobnie, to też nie jest. Tryb jazdy asystenta został ogłoszony bez ETA ponad rok temu i od tego czasu nie mieliśmy o nim żadnych wiadomości.

READ  Nowe szczegóły dotyczące strefy zdemilitaryzowanej w Warzone 2 i Modern Warfare 2

Nowy tryb nawigacji po mapie nie wydaje się jeszcze w pełni wdrożony, ale dotarł do kilku czytelników i co najmniej jednego członka punktu dostępowego. Niestety, nie mamy pliku APK do udostępnienia, ponieważ wydaje się, że jest to przełącznik po stronie serwera, z którym bawi się Google. Daj nam znać poniżej, jeśli pojawiło się to podczas nawigacji.

Mapy - nawiguj i odkrywaj
Mapy - nawiguj i odkrywaj
  • Wielkie dzięki:
  • Josh Lawton,
  • Kevin