Connect with us

Świat

Wiceminister spraw zagranicznych na liście ambasadorów LGBT: Zgadzamy się z tym przesłaniem w polityce

Published

on

„Polskie prawo chroni wszystkich jednakowo: nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym czy gospodarczym – z jakiegokolwiek powodu. W pełni zgadzamy się z przesłaniem dzisiejszego listu od akredytowanych ambasadorów w Warszawie” – napisał Paweł Jabłoński na Twitterze.

Paweł Jabłoński z Ministerstwa Spraw Zagranicznych na liście ambasadorów

„Pozytywnie oceniamy również fakt, że opublikowana dzisiaj lista nie jest powtórzeniem fałszywych wiadomości, które ostatnio krążyły na temat rzekomych„ wolnych stref ”. LGBT”. Powiedział, że debata publiczna powinna opierać się na faktach, a nie na fałszywych narracjach tworzonych przez media i „aktywistów”.

W kolejnym wpisie wiceminister spraw zagranicznych wyjaśnia: „Zgodnie z polską konstytucją małżeństwo to związek kobiet i mężczyzn”. „Powiedz to fakt (także w postanowieniach władz lokalnych) nie ma dyskryminacji – jest to wyraz szacunku dla prawa i wyznawanych przez Polaków wartości ”- pisze Jabłoński.

Obejrzyj wideo
Jak wzywa w PE: wszystko, co nie zostanie, jest postrzegane jako naruszenie rządów prawa. W Polsce nie ma stref skierowanych przeciwko LGBT

List od ambasadorów społeczności LGBT

Sekretarz stanu w MSZ odniosła się do listu 50 ambasadorów w Polsce, który opublikowała na Twitterze m.in. Georgette Mosbacher. Sygnatariusze wyrażają poparcie dla „podniesienia świadomości społecznej na temat problemów społeczności gejów, lesbijek, osób biseksualnych, transpłciowych i interseksualnych (LGBTI) oraz innych mniejszości w Polsce stojących przed podobnymi wyzwaniami. ” „Prawa człowieka są uniwersalne i każdy, w tym osoby LGBTI, ma prawo w pełni się nimi cieszyć. Jest to kwestia, którą każdy powinien wspierać” – czytamy w liście.

READ  Iran mówi, że były brytyjski dyplomata wśród kilku zatrzymanych obcokrajowców
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.