Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Koronawirus. Milion zgonów z powodu COVID-19 na całym świecie

Published

on

  • Liczba ofiar w wysokości miliona dolarów minęła wkrótce po tym, jak rząd Wielkiej Brytanii ogłosił w niedzielę kolejnych 17 zgonów
  • Polska pozostaje jednym z najbezpieczniejszych krajów w Europie, ale ryzyko eskalacji jest wysokie – skomentował wcześniej na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski
  • Śmiertelność w Polsce wynosi 3 proc., Na świecie 4 proc.

Według Worldometer, który oblicza sumy infekcji na podstawie oficjalnych źródeł, łącznie zmarło 1360 osób (dane z 27 września 2020 r., Godz. 18:30). Liczba zarejestrowanych spraw to 33 mln 183 tys. 342 przypadki.

Liczba ofiar w wysokości miliona dolarów minęła wkrótce po tym, jak rząd Wielkiej Brytanii ogłosił w niedzielę kolejnych 17 zgonów.

Polska pozostaje jednym z najbezpieczniejszych krajów w Europie, ale ryzyko eskalacji jest duże – skomentował w niedzielę na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski na temat najnowszych danych Europejskiego Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC).

„Polska pozostaje jednym z najbezpieczniejszych krajów w Europie, ale pamiętajmy, że ryzyko eskalacji jest duże. Wnieśmy swój wkład stosując zasadę DDM (dezynfekcja, usuwanie, maskowanie – PAP)” – skomentował ostatni Dane dotyczące 14-dniowej liczby nowych zakażeń w ciągu roku Przedstawiono 100 tys. Mieszkańców ECDC.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.