Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Koronawirus uderza w izolację podczas ceremonii otwarcia Eurowizji, Islandii i Polski

Published

on

Holenderski kandydat Jeangu Macrooy przybywa na ceremonię otwarcia w niedzielę. Zdjęcie: EBU / Andres Putting

U dwóch osób z dwóch różnych delegacji na Festiwalu Piosenki Eurowizji w Rotterdamie zdiagnozowano koronawirusa, a dwa inne zespoły skłoniły się przed ceremonią otwarcia turkusowego dywanu w niedzielę, aby zostać odizolowanym.

Delegacje islandzka i polska zostały zamknięte w swoich hotelach po tym, jak u członka ich zespołu zdiagnozowano wirusa. Malta i Rumunia, które przebywały w tym samym hotelu, wycofały się zapobiegawczo z ceremonii otwarcia.

Malta i Islandia to ulubieni bukmacherzy.

Organizatorzy nie powiedzieli jeszcze, czy zmieni się aranżacja kibiców na stadionie Ahoy w Rotterdamie. Łącznie 3500 fanów będzie mogło oglądać półfinały i wielkie finały w przyszły sobotni wieczór oraz próby.

Osoby w wieku powyżej 70 lat i należące do kategorii ryzyka nie mogą brać udziału.

„Naszym głównym celem jest stworzenie w pełni bezpiecznego wydarzenia Covid-19. Zdrowie i dobre samopoczucie wszystkich uczestników pracujących nad wydarzeniem lub wśród publiczności jest naszym najwyższym priorytetem” – powiedzieli organizatorzy w niedzielnym oświadczeniu.

„Za radą pracowników służby zdrowia na wszystkich nałożono szereg surowych środków, w tym izolację, dystans społeczny i regularne badania, aby zapewnić każdemu bezpieczeństwo”.

Dziękujemy za darowiznę dla DutchNews.nl

Zespół DutchNews.nl pragnie podziękować wszystkim hojnym czytelnikom, którzy przekazali darowiznę w ciągu ostatnich kilku tygodni. Twoje wsparcie finansowe pomogło nam rozszerzyć naszą relację z kryzysu związanego z koronawirusem na wieczory i weekendy oraz zapewnić, że będziesz na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami.

DutchNews.nl jest bezpłatna od 14 lat, ale bez finansowego wsparcia naszych czytelników nie bylibyśmy w stanie zapewnić rzetelnych i dokładnych wiadomości i funkcji na wszystkie holenderskie tematy. Twój wkład to umożliwia.

READ  Rozpoczyna się budowa Bałtyckiej Bazy Usług Elektroenergetycznych w Polsce

Jeśli jeszcze nie przekazałeś darowizny, ale chcesz Możesz to zrobić za pomocą Ideal, karty kredytowej lub Paypal.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *