Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Koronawirus uderza w izolację podczas ceremonii otwarcia Eurowizji, Islandii i Polski

Published

on

Holenderski kandydat Jeangu Macrooy przybywa na ceremonię otwarcia w niedzielę. Zdjęcie: EBU / Andres Putting

U dwóch osób z dwóch różnych delegacji na Festiwalu Piosenki Eurowizji w Rotterdamie zdiagnozowano koronawirusa, a dwa inne zespoły skłoniły się przed ceremonią otwarcia turkusowego dywanu w niedzielę, aby zostać odizolowanym.

Delegacje islandzka i polska zostały zamknięte w swoich hotelach po tym, jak u członka ich zespołu zdiagnozowano wirusa. Malta i Rumunia, które przebywały w tym samym hotelu, wycofały się zapobiegawczo z ceremonii otwarcia.

Malta i Islandia to ulubieni bukmacherzy.

Organizatorzy nie powiedzieli jeszcze, czy zmieni się aranżacja kibiców na stadionie Ahoy w Rotterdamie. Łącznie 3500 fanów będzie mogło oglądać półfinały i wielkie finały w przyszły sobotni wieczór oraz próby.

Osoby w wieku powyżej 70 lat i należące do kategorii ryzyka nie mogą brać udziału.

„Naszym głównym celem jest stworzenie w pełni bezpiecznego wydarzenia Covid-19. Zdrowie i dobre samopoczucie wszystkich uczestników pracujących nad wydarzeniem lub wśród publiczności jest naszym najwyższym priorytetem” – powiedzieli organizatorzy w niedzielnym oświadczeniu.

„Za radą pracowników służby zdrowia na wszystkich nałożono szereg surowych środków, w tym izolację, dystans społeczny i regularne badania, aby zapewnić każdemu bezpieczeństwo”.

Dziękujemy za darowiznę dla DutchNews.nl

Zespół DutchNews.nl pragnie podziękować wszystkim hojnym czytelnikom, którzy przekazali darowiznę w ciągu ostatnich kilku tygodni. Twoje wsparcie finansowe pomogło nam rozszerzyć naszą relację z kryzysu związanego z koronawirusem na wieczory i weekendy oraz zapewnić, że będziesz na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami.

DutchNews.nl jest bezpłatna od 14 lat, ale bez finansowego wsparcia naszych czytelników nie bylibyśmy w stanie zapewnić rzetelnych i dokładnych wiadomości i funkcji na wszystkie holenderskie tematy. Twój wkład to umożliwia.

READ  Donald Trump przeprosił Michaela Flynna

Jeśli jeszcze nie przekazałeś darowizny, ale chcesz Możesz to zrobić za pomocą Ideal, karty kredytowej lub Paypal.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *