Connect with us

Gospodarka

Polska umożliwia dziennikarzom dostęp do obszaru zastrzeżonego na Białoruś

Published

on

Polski rząd zapowiedział, że ponownie otworzy trzykilometrową strefę dla dziennikarzy na pograniczu z Białorusią.

We wrześniu w regionie ogłoszono stan wyjątkowy po tym, jak liczni migranci, głównie z Bliskiego Wschodu, próbowali przekroczyć granicę lądową między Polską a Białorusią do Unii Europejskiej (UE), aby ubiegać się o status uchodźcy, podała agencja informacyjna Xinhua.

Władze Polski i UE podjęły decyzję o uniemożliwieniu nieuprawnionego wjazdu na terytorium UE. Polskie władze uniemożliwiły również wejście do strefy wykluczenia dziennikarzom i pracownikom pomocy społecznej.

Od 1 grudnia dziennikarze, którzy chcą wejść na teren, będą potrzebować specjalnej akredytacji i będą im towarzyszyć podczas pobytu straż graniczna – powiedział w środę wiceminister spraw wewnętrznych Błażej Pobozy.

Dziennikarze są również zobowiązani do noszenia specjalnych kamizelek, które identyfikują ich jako akredytowane media. Nowe zasady obowiązują co najmniej do 1 marca.

Kryzys graniczny nasilił się w listopadzie, kiedy duże grupy ludzi próbowały przedostać się z Białorusi do Polski. UE oskarżyła Białoruś o wysyłanie migrantów na granicę w odwecie za unijne sankcje. Jednak Mińsk zaprzecza zarzutom i twierdzi, że pracują nad rozwiązaniem problemu.

–IANS

int / khz /

(Tylko nagłówek i obraz tego raportu mogły zostać zmienione przez personel Business Standard; reszta treści jest generowana automatycznie z kanału syndykowanego).

Drogi Czytelniku,

Business Standard zawsze starał się dostarczać aktualne informacje i komentarze na temat wydarzeń, które są dla Ciebie interesujące i które mają daleko idące konsekwencje polityczne i gospodarcze dla kraju i świata. Wasze zachęty i ciągłe informacje zwrotne na temat ulepszania naszej oferty tylko wzmocniły naszą determinację i zaangażowanie w te ideały. Nawet w tych niespokojnych czasach związanych z Covid-19 nadal staramy się informować Cię na bieżąco o wiarygodnych wiadomościach, autorytatywnych poglądach i zwięzłych komentarzach na temat bieżących spraw.
Mamy jednak prośbę.

READ  Traderzy, którzy zbliżają się do maja, głosują za powrotem byka na rynkach wschodzących

W walce z ekonomicznymi skutkami pandemii potrzebujemy Waszego wsparcia jeszcze bardziej, abyśmy mogli nadal oferować Wam treści wysokiej jakości. Nasz model subskrypcji otrzymał zachęcającą odpowiedź od wielu z Was, którzy subskrybowali nasze treści online. Więcej subskrypcji naszych treści online może tylko pomóc nam osiągnąć nasze cele, jakim jest oferowanie jeszcze lepszych i bardziej odpowiednich treści. Wierzymy w wolne, uczciwe i wiarygodne dziennikarstwo. Twoje wsparcie w postaci większej liczby subskrypcji może pomóc nam ćwiczyć dziennikarstwo, któremu jesteśmy oddani.

Wspieraj wysokiej jakości dziennikarstwo i Subskrybuj Business Standard.

Edytor cyfrowy

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *