Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Polska spodziewa się wzrostu liczby przypadków COVID wraz z rozprzestrzenianiem się wariantu Delta

Published

on

Ratownik medyczny jest jedną z pierwszych osób, które zostały zaszczepione szczepionką Pfizer BioNTech przeciwko chorobie koronawirusowej (COVID-19) w szpitalu w Warszawie, 27 grudnia 2020 r. REUTERS / Kacper Pempel / File Photo

WARSZAWA, 19 lipca (Reuters) – Po tygodniach niskiego wskaźnika infekcji Polska stoi w obliczu rosnącej liczby nowych przypadków koronawirusa wraz z rozprzestrzenianiem się wariantu Delta, poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia.

Liczba nowych dziennych zachorowań w Polsce od tygodni oscyluje wokół 100, ale minister zdrowia Adam Niedzielski ostrzegł, że średnia tygodniowa wzrosła o 13%.

„Stabilizacja infekcji to już przeszłość… W najbliższych tygodniach zobaczymy dalsze wzrosty, o czym świadczy zmiana współczynnika reprodukcji wirusów (R), który spadł do 1” – powiedział Niedzielski na Twitterze.

Rzecznik ministerstwa zdrowia powiedział, że wariant delta staje się coraz bardziej powszechny.

Polska zgłosiła w poniedziałek 67 nowych przypadków koronawirusa i żadnych związanych z nimi zgonów. U szczytu trzeciej fali wiosną dzienna liczba infekcji przekroczyła 35 000. W sumie zgłoszono 2 881 491 przypadków i 75 215 zgonów.

Polska, kraj liczący około 38 milionów ludzi, do tej pory w pełni zaszczepiła nieco ponad 16 milionów osób.

Reportaż Agnieszki Barteczko i Pawła Florkiewicza; Adaptacja Gilesa Elgooda

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Huawei wybrany do projektu fotowoltaicznego o mocy 390 MWp w Polsce
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *