Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Polska remontuje kolejny czołg Leopard dla Ukrainy – sekcja angielska

Published

on

Polska remontuje kolejny czołg Leopard dla Ukrainy – sekcja angielska

Zakończenie prac remontowo-remontowych ogłosiła prezes Bumar-Łabędy Edyta Szymańska – poinformowała w sobotę rano Polska Agencja Informacji Radiowej. Był to czwarty czołg Leopard Sił Zbrojnych Ukrainy poddawany renowacji przez tę firmę w niecałe dziesięć miesięcy.

Zadania przejął specjalny hub serwisowy, działający w gliwickiej firmie od lipca ubiegłego roku. Do fabryki trafiły wówczas dwa czołgi Leopard 2A4 używane przez Ukraińców – a w ciągu zaledwie dwóch miesięcy polscy specjaliści przywrócili uszkodzone na froncie maszyny do pełnej zdolności bojowej i umożliwili szybki powrót na Ukrainę.

Równie sprawnie przeprowadzone zostały inne naprawy ukraińskich czołgów, w tym ta ostatnia, o której właśnie poinformował prezes firmy.

Rosja po raz pierwszy nielegalnie najechała Ukrainę w 2014 roku i od tego czasu zajmuje znaczną część kraju. 24 lutego 2022 roku Moskwa poszła o krok dalej i rozpoczęła bezprawną i niesprowokowaną poważną inwazję na Ukrainę – największą kampanię wojskową w Europie od czasów II wojny światowej.

Raporty Organizacji Narodów Zjednoczonych wskazują, że od rozpoczęcia inwazji na Ukrainę na pełną skalę Rosjanie popełnili wiele zbrodni wojennych, często atakując cele niemilitarne i zabijając dziesiątki tysięcy cywilów.

Sobota to 766 dzień totalnej, agresywnej wojny Rosji przeciwko Ukrainie.

READ  GraphCore otwiera duże centrum badawczo-rozwojowe w Polsce

(mm)

Źródło: IAR

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *