Connect with us

Świat

Wyścigi łodzi: wioślarze z Oksfordu krytykują poziom ścieków w Tamizie

Published

on

Wyścigi łodzi: wioślarze z Oksfordu krytykują poziom ścieków w Tamizie
  • Autor: Andre Rhoden-Paul
  • wiadomości BBC

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

Wioślarze z Uniwersytetu Oksfordzkiego skrytykowali poziom ścieków w Tamizie po przegranej w wyścigu łodzi z Cambridge.

W rzece, w której co roku odbywają się wyścigi uniwersyteckie, znaleziono duże ilości bakterii E. coli.

Thames Water stwierdziła, że ​​poprawa stanu rzek jest „kluczowym celem” firmy.

W środę dane Agencji Środowiska wykazały, że liczba wypadków związanych z nieoczyszczonymi ściekami w Anglii podwoiła się w ubiegłym roku do 3,6 miliona godzin w porównaniu z 1,75 miliona godzin w 2022 r.

Do wycieków zaliczają się odchody ludzkie, chusteczki nawilżane i produkty sanitarne, które mogą stanowić poważne zagrożenie dla pływaków.

Zespołom wyścigowym przekazano instrukcje bezpieczeństwa, aby uniknąć połknięcia wody rozpylonej z Tamizy.

Cambridge, który wygrał zarówno wyścigi mężczyzn, jak i kobiet, również został ostrzeżony, aby jak zwykle nie wrzucał sternika do wody.

W rozmowie z BBC Sport Jenkins powiedział: „Dziś rano wymiotowałem i nie byłem pewien, czy będę mógł się ścigać…”

„Byłoby znacznie ładniej, gdyby w wodzie nie było tyle odchodów.

„Nie jest to niekorzystne dla Cambridge, ponieważ moglibyśmy ich nie pokonać, nawet gdybyśmy wszyscy byli w najlepszej formie”.

Drugi członek zespołu powiedział, że trzy osoby musiały opuścić sesje treningowe z powodu problemów żołądkowo-jelitowych.

Sternik Will Denegri powiedział: „Nie wiem, czy ma to związek z obecnością bakterii E. coli w rzece, ale z pewnością nie pomogło to naszej kampanii…”

„To nie jest wymówka, ale zdecydowanie nie pomogło nam to w przygotowaniach”.

River Action stwierdziło, że miejsca testowe objęte badaniami sugerują, że źródło zanieczyszczeń pochodzi z Tamizy, która odprowadzała ścieki bezpośrednio do rzeki i jej dopływów.

W Wielkiej Brytanii zastosowano połączone systemy kanalizacyjne, co oznacza, że ​​deszcz i ścieki korzystają z tych samych rur. Jeśli więc spadnie zbyt dużo opadów, oczyszczalnie ścieków mogą zostać przeciążone. Ścieki są odprowadzane do zbiorników wodnych, aby zapobiec przepływowi wstecznemu w systemie.

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

opis obrazu,

W tym roku kobiety z Cambridge zostały ostrzeżone, aby nie wrzucały sternika do rzeki

Rozlewanie ścieków może być legalne, ale ekolodzy twierdzą, że powinno się to odbywać tylko podczas wyjątkowej pogody.

Stowarzyszenie branżowe Water UK wspomniało o rekordowych opadach deszczu, ale określiło sytuację jako „niedopuszczalną”.

Rzecznik rządu powiedział również, że ścieki odprowadzane do wód brytyjskich są „całkowicie niedopuszczalne i przedsiębiorstwa wodociągowe muszą podjąć pilne działania, aby zaradzić tej sytuacji”.

Powiedzieli, że rząd podejmuje „surowe środki, aby pociągnąć ich do odpowiedzialności”, „ściśle ukierunkowując” i czterokrotnie zwiększając liczbę inspekcji przedsiębiorstw wodociągowych.

W oświadczeniu przed wyścigiem firma Thames Water stwierdziła: „W Londynie i dolinie Tamizy przez dłuższy czas obserwowaliśmy ponadprzeciętne opady deszczu, a poziom wód gruntowych był wyjątkowo wysoki jak na tę porę roku”.

„Przelewy są zaprojektowane tak, aby działać automatycznie w przypadku przeciążenia sieci kanalizacyjnej i wysyłać rozcieńczone ścieki do rzek, a nie z powrotem do domów.

„Ciężko pracujemy, aby te zrzuty stały się niepotrzebne i opublikowaliśmy plany modernizacji ponad 250 naszych zakładów”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *