Polska pokonuje Turcję w thrillerze i twierdzi, że pierwsze zwycięstwo jest w przygotowaniu / Wiadomości

Występ Mateusza Ponitkasa w drugiej połowie prowadził Polska po Indyk wygrać swój pierwszy mecz przedsezonowy drugiego dnia turnieju na Akropolu 87-86 (23-17, 12-21, 28-21, 24-27).

Polacy odniosą pierwsze zwycięstwo w przedsezonie po mistrzowskim posiadaniu piłki. Mateusz Ponitka ustawił Aleksandra Balcerowskiego do wygrania meczu w czwartej kwarcie na 4 sekundy przed końcem. Następnie Alperen Sengun chybił rzutu z wyskoku o 2 sekundy, by przypieczętować zwycięstwo Polski.

Shane Larkin ukradł piłkę i wykorzystał w szybkiej przerwie layup, dając Turcji 1-punktowe prowadzenie (86-87) na 7 sekund przed końcem.

Aaron Cel trafił kluczową trójkę, co dało Polsce 4-punktowe prowadzenie (83-79) na 33 sekundy przed końcem czwartej kwarty, ale Cedi Osman miał 14 sekund przewagi po trzypunktowej próbie Faulowany na końcu i uderzył wszystko trzy rzuty wolne, aby zmniejszyć deficyt do 1 punktu (83-82).

Trzypunktowa gra Cedi Osmana na 54 sekundy przed końcem ostatniej kwarty zmniejszyła deficyt Turcji do zaledwie 1 punktu (80-79) i utrzymała ich szanse przy życiu.

Większość czwartej kwarty to wyrównany mecz między dwoma zespołami z wieloma zmianami prowadzącymi. W ćwierćfinale 2:14 wsad Dominika Olejniczaka zwiększył prowadzenie Polski do 6 punktów (77-71).

Polska miała na koniec trzeciej kwarty bieg 8:1, w którym Mateusz Ponitka sam zdobył 5 punktów i wyszedł na 4-punktową przewagę (63-59) przed ostatnią kwartą meczu.

Na początku drugiej kwarty Turcja zdołała doprowadzić do remisu 7-0 (26-26), po tym jak Melih Mahmutoglu strzelił za 3 punkty 7-27 w pierwszej połowie.

Polacy rozpoczęli grę lepiej i do końca pierwszej kwarty osiągnęli przewagę 6 punktów (23-17) po trzypunktowym trójce Łukasza Kolendy.

Polską prowadził Mateusz Ponitka, który zaliczył dobrą, wielostronną grę, kończąc z 16 punktami (6/10 2PT, 4/5 FT), 7 asystami, 6 zbiórkami i 1 blokiem.

READ  Rosja wypycha polskich dyplomatów z „innego przykładu agresywnej polityki”: polskiego ministra spraw zagranicznych

Turcją prowadził Furkan Korkmaz, który miał 13 punktów (2/2 2PT, 2/2 3PT, 4/4 FT), 5 zbiórek, 2 asysty i 1 przechwyt

Polska: Mateusz Ponitka 16 (7 AST, 6 REB), Aaron Cel 15, Aleksander Balcerowski 13, Michał Sokołowski 12 (6 REB), Dominik Olejniczak 10 (6 REB);

Turcja: Cedi Osman 15, Furkan Korkmaz 13 (5 REB), Melih Mahutmoglu 13, Sehmuz Hazer 10, Alperen Sengun 9 (5 REB).