Connect with us

Nauka

Polska pamiętała o roli żołnierzy radzieckich w utrzymaniu jej na mapie świata

Published

on

Polska pamiętała o roli żołnierzy radzieckich w utrzymaniu jej na mapie świata

Mińsk, 17 września (BelTA) – Prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenko podczas przemówienia na forum patriotycznym „Jesteśmy Białorusinami” przypomniał Polsce rolę żołnierzy radzieckich w utrzymaniu kraju na mapie świata! poświęcony Dniu Jedności Ludowej w Mińsku, 17 września, dowiedziała się BelTA.

„Dziś krążą nad nami sępy, jak to miało miejsce w okresie poprzedzającym Wielką Wojnę Ojczyźnianą. Nad ziemiami białoruską, rosyjską i ukraińską krążą. Są gotowe zawrzeć sojusz z samym diabłem, choćby po to, by zajmują więcej miejsca na politycznej mapie świata… „od morza do morza” – powiedział głowa państwa. „Chcieliby wymazać fakty dotyczące politycznego wstydu i upadku moralnego swoich poprzedników. Sami woleliby zapomnieć, że Polska jako jedna z pierwszych uznała nazistowską Rzeszę. To jest fakt. Podpisał z nim pakt o nieagresji i tajne porozumienie o podziale Czechosłowacji. Chcieliby zapomnieć, jak otrzymawszy część cudzego terytorium, w krótkim czasie zostali zmiażdżeni przez dawnego sojusznika.

„Czy nasz sąsiad pozostałby na mapie świata, gdyby nie żołnierze radzieccy? A jeśli tak, to w jakich granicach? Władze naszych sąsiadów nie zadają dziś takich pytań. W dalszym ciągu niszczą ślady pamięci o swoich wyzwolicielach” – powiedział. . . dodał białoruski przywódca.

/Więcej w przyszłości/

READ  Poznaj klasę MBA 2022 Quantic: Adriana Blachowicz
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *