Connect with us

Gospodarka

Polska na czele listy obywateli UE osiedlających się w Wirral

Published

on

Polska na czele listy obywateli UE osiedlających się w Wirral

Z danych wynika, że ​​w Wirral pozwolenie na pobyt otrzymało ponad 5000 obywateli UE.

The3Million, który prowadzi kampanię na rzecz praw obywateli UE, jest zaniepokojony setkami tysięcy ludzi, którzy wciąż czekają, aby dowiedzieć się, czy po Brexicie mogą nadal żyć w Wielkiej Brytanii.

Z danych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych wynika, że ​​5360 obywateli UE będzie żyło w wieku 30 lat.

Unijny program osiedleń rozpoczął się w marcu 2019 r. w celu uregulowania statusu imigracyjnego obywateli europejskich mieszkających w Wielkiej Brytanii.

W ciągu ostatnich trzech miesięcy po otwarciu programu złożono około 730 wniosków – 12% wszystkich wniosków otrzymanych w Wirral.

Obywatele UE z ograniczonymi uzasadnionymi przyczynami przekroczenia terminu czerwcowego mogą nadal dochodzić swoich praw.

Osoby, które mieszkają w Wielkiej Brytanii od pięciu lat i spełniają kryteria, mogą otrzymać status osiedleńca i pozostać w kraju bezterminowo.

Inni, którzy mieszkali w kraju krócej, mogą otrzymać status przed osiedleniem się, co pozwala im pozostać przez dodatkowe pięć lat. O status osoby osiedlonej możesz ubiegać się później.

Niektórzy obywatele, którzy nie pochodzą z Europejskiego Obszaru Gospodarczego, mogą również kwalifikować się do systemu, na przykład, jeśli są członkami rodziny obywateli UE mieszkających w Wielkiej Brytanii.

Od rozpoczęcia programu do jego zakończenia w Wirral rozpatrzono łącznie 5570 wniosków, z czego 3240 osób otrzymało status osiedleńca, a 2120 osób otrzymało status z góry określony.

Około 210 wniosków zostało odrzuconych, wycofanych lub nieważnych.

Większość wniosków pochodziła od obywateli Polski (1590), Rumunii (1290) i Włoch (350). Liczby są zaokrąglane do najbliższej 10.

The3Million powiedział, że chociaż miliony wniosków zostały rozpatrzone w ramach unijnego programu rozliczeniowego, prawie pół miliona osób wciąż czeka na decyzję.

Rzecznik powiedział: „Biorąc pod uwagę wolniejszy proces podejmowania decyzji, jest mało prawdopodobne, że te zaległości zostaną w najbliższym czasie zmniejszone.

READ  Bezpieczeństwo nordycko-bałtyckie w nowej epoce

„Program będzie nadal otrzymywać nowe wnioski od obywateli znajdujących się w trudnej sytuacji, którzy nie dotrzymali terminu, a także tych, którzy przechodzą ze statusu osoby osiedlonej na członków rodziny.

„Dlatego ważne jest, aby rząd zobowiązał się do długoterminowego planu wspierania wszystkich wnioskodawców”.

Rząd powiedział, że ci, którzy zginęli przez Jana.

Kevin Foster, minister ds. przyszłych granic i imigracji, powiedział: „Cieszę się, że tysiące osób słusznie otrzymało status dzięki niezwykle udanemu programowi osiedlania się w UE.

„Kontynuujemy prace nad jak najszybszym wypełnianiem wniosków i pomaganiem ludziom w ich spóźnionych aplikacjach.

„Nasze przesłanie pozostaje jasne. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych szuka powodów, aby przyznać status, a nie odmawiać. Zachęcam każdego, kto nie musi jeszcze składać wniosku do kontaktu z nami i dołączenia do milionów, które już zabezpieczyły swoje prawa.”

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *