Connect with us

Gospodarka

Polska ma najniższą stopę bezrobocia w UE i szybko rozwijającą się gospodarkę: Rzecznik Rządu – Sekcja Angielska

Published

on

Polska ma najniższą stopę bezrobocia w UE i szybko rozwijającą się gospodarkę: Rzecznik Rządu – Sekcja Angielska

Piotra Muellera — powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej w Warszawie — poinformowała agencja informacyjna IAR publicznego nadawcy.

Rzecznik rządu zwrócił uwagę, że stopa bezrobocia w Polsce wynosi ok 2,7 proc Według Eurostatu, unijnej agencji statystycznej, był to najniższy odczyt w UE-27 w kwietniu, obok Czech.

W kwietniu 2015 r., według portalu tvp.info, stopa bezrobocia w Polsce wynosiła 7,9 proc.

Według tvp.info liczba zarejestrowanych bezrobotnych w Polsce spadła w ciągu ostatnich ośmiu lat z 1,8 mln do 822 tys.

Müller skomentował: „Jeśli chodzi o stopę bezrobocia w Polsce, to trend jest od dłuższego czasu bardzo pozytywny…” Według Eurostatu razem z Czechami mamy najniższą stopę bezrobocia w UE.

Rzecznik rządu powiedział, że liczby te „dowodzą skuteczności polityki rządu polegającej na udzielaniu finansowego wsparcia firmom w czasie pandemii COVID-19 i zamieszek związanych z wojną Rosji z Ukrainą, w tym szantażem energetycznym”.

Mueller powiedział dziennikarzom, że dzięki rządowemu wsparciu finansowemu „polskie firmy są w stanie utrzymać miejsca pracy i rozwijać się, co znajduje odzwierciedlenie w bardzo pozytywnych danych w tej sprawie”. PKB”.

Powołując się na dane Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), rzecznik rządu powiedział, że polska gospodarka wzrosła w pierwszym kwartale 2023 roku o 3,8 proc. szybciej niż kraje Grupy Siedmiu (G7). Jak podał tvp.info, są to największe rozwinięte gospodarki świata.

READ  FANG wracają do gry. Nasdaq mocniej

„Polska nie poprze unijnego planu obowiązkowych przesiedleń migrantów”

Na poniedziałkowej konferencji prasowej rzecznik rządu podtrzymał też stanowisko Polski sprzeciw w sprawie nowego unijnego tzw. pakietu migracyjnego, który przewiduje obowiązkowe przesiedlenia migrantów między państwami członkowskimi.

Müller powiedział: „Plan UE skutecznie zachęciłby handlarzy ludźmi do dalszego nielegalnego przemytu ludzi na terytorium Unii”.

(Zegar)

źródło: IAR, tvp.info, wggospodarce.pl

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *