Connect with us

Gospodarka

Polska jest zainteresowana nawiązaniem współpracy gospodarczej w Północnym Sulawesi

Published

on

Polska jest zainteresowana nawiązaniem współpracy gospodarczej w Północnym Sulawesi

Manado, Sulut (ANTARA) – Ambasador RP w Indonezji Beata Stoczyńska potwierdziła w czwartek chęć swojego kraju do nawiązania współpracy w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Turystyki Likupang (SSE) w dystrykcie Minahasa w Północnym Sulawesi.

Głównym powodem wyjazdu polskiej delegacji do Północnego Sulawesi jest zbadanie możliwości współpracy w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Lipkupang – powiedziała mediom na konferencji prasowej w Manado City w Północnym Sulawesi.

Stoczyńska wyraziła nadzieję, że jej stronie uda się nawiązać współpracę gospodarczą nie tylko w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Likupang, ale także w różnych miejscach województwa, np. w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w mieście Bitung.

Na przykład Specjalna Strefa Ekonomiczna Bitung ma piękny port. „Chcemy przedstawić nie tylko Likupang, ale także inne miejsca w Północnym Sulawesi” – zauważyła.

Na konferencji prasowej Ambasador Stoczyńska również przyznała, że ​​jest pod wrażeniem rozwoju w Północnym Sulawesi, dodając, że planuje ponownie odwiedzić tę prowincję jeszcze w tym miesiącu, aby omówić realne plany współpracy.

Ambasador pochwalił także rozwój infrastruktury w Manado, stolicy prowincji, oraz nowoczesnym międzynarodowym porcie lotniczym Sam Ratulangi.

Powiedziała, że ​​spotka się z gubernatorem Północnego Sulawesi Ollym Dondokambeyem. Serdecznie go powitał i zaprosił polskie podmioty gospodarcze do zacieśnienia w przyszłości relacji handlowych i inwestycyjnych pomiędzy Indonezją a Polską.

Stoczyńska wyjaśniła następnie, że obie strony w Północnym Sulawesi mogą współpracować w różnych obszarach, takich jak zielone technologie, zrównoważony rozwój, technologie informacyjne i turystyka.

Podczas wizyty w województwie ambasador towarzyszyły m.in. jej doradca Stanisław Stoczyński, doradca polityczno-gospodarczy ambasady Karolina Ionescu oraz dyrektor biura Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) w Dżakarcie Jacek Kołomyjec.

Powiązane wiadomości: Polska chce promować eksport produktów rolno-spożywczych do Indonezji
Powiązane wiadomości: Indonezja i Polska rozważają współpracę w zakresie ekosystemu akumulatorów do pojazdów elektrycznych

READ  Raport o globalnym rynku węgla 2022-2027

Przetłumaczone przez: Karel A, Tegar Nurfitra
Redaktor: Rahmad Nasution
PRAWA AUTORSKIE © ANTARA 2023

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *