Connect with us

Gospodarka

Polska Inflacja nieznacznie rośnie w lipcu

Published

on

Polska Inflacja nieznacznie rośnie w lipcu

regionalny dzisiaj

wtorek, 16 sierpnia 2022 o 10:05

Zdjęcie autorstwa ratmaner/Shutterstock.com

Inflacja cen konsumpcyjnych w Polsce nieznacznie przyspieszyła w lipcu, zrewidowana w dół z początkowo podawanego poziomu stabilnego, jak podał w piątek najnowszy GUS.

Ceny konsumpcyjne wzrosły w lipcu o 15,6% rok do roku, nieco powyżej 15,5% wzrostu w czerwcu.

Dane za lipiec zostały zrewidowane w górę z 15,5%. Koszty transportu wzrosły o 27,7%, a ceny mieszkań, wody, energii elektrycznej, gazu i innych paliw o 15,3%. Opłaty restauracyjne i hotelowe wzrosły o 16,4%.

Ceny żywności i napojów bezalkoholowych oraz rozrywka i kultura wzrosły odpowiednio o 15,3% i 11,3%. Miesiąc do miesiąca ceny konsumpcyjne wzrosły w lipcu o 0,5%, wolniej niż wzrost o 1,5% w poprzednim miesiącu.

Ostatnia wartość została zrewidowana w górę z 0,4%.

WSPIERAJ BUDAPESZTOWY DZIENNIK BIZNESOWY

Produkowanie dziennikarstwa godnego miana to kosztowny biznes. Od 27 lat wydawcy, redaktorzy i reporterzy Budapest Business Journal starają się dostarczać Ci wiadomości biznesowe, które działają, informacje, którym możesz zaufać, które są oparte na faktach i dokładne oraz prezentowane bez strachu i faworyzowania.

Organizacje prasowe na całym świecie zmagały się ze znalezieniem modelu biznesowego, który pozwalałby im na dalsze doskonalenie się bez uszczerbku dla ich zdolności do wykonywania. Ostatnio niektórzy eksperymentowali z pomysłem zaangażowania swoich kluczowych interesariuszy, swoich czytelników.

Właśnie taką możliwość chcielibyśmy zaoferować naszym czytelnikom. Chcielibyśmy zaprosić Cię do przyłączenia się do nas w dostarczaniu wysokiej jakości dziennikarstwa biznesowego, którego potrzebujesz. Kliknij na nasz przycisk Wesprzyj BBJ i możesz wybrać, ile i jak często przesyłasz nam swoje wpłaty.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *