Connect with us

Świat

Wrzawa po tym, jak Mahmoud Abbas oskarżył Izrael o „50 holokaustów” w Berlinie | Mahmoud Abbas

Published

on

Prezydent Palestyny Mahmoud Abbasoskarżył Izrael o popełnienie „50 holokaustów” na wspólnej konferencji prasowej z kanclerzem Olafem Scholzem w Berlinie i został potępiony przez Niemcy i Izrael.

Pod koniec swojej wizyty państwowej w Kancelarii Federalnej we wtorek wieczorem Abbas został zapytany przez niemieckiego dziennikarza, czy planuje wziąć odpowiedzialność za śmiertelny atak bojowników palestyńskich na obywateli Izraela podczas igrzysk olimpijskich w Monachium w 1972 r., które odbyły się 50 września. .

Grupa bojowników Czarny Wrzesień, która podczas wzięcia zakładników zabiła 11 izraelskich sportowców i niemieckiego policjanta, była wtedy powiązana z partią Abbasa Fatah.

„Jeśli chcemy zagłębić się w przeszłość, tak, proszę, mam 50 masakr popełnionych przez Izrael” – powiedział palestyński przywódca na zakończenie konferencji prasowej. „Pięćdziesiąt masakr, 50 holokaustów i do dziś mamy trupy zabijane przez każdego dnia [Israeli Defence Forces]przez armię izraelską”.

Scholz, który skrytykował Abbasa za opisanie Izraela jako sprawcy „systemu apartheidu”. Konferencja prasowaNie odpowiedział ustnie na porównanie z Holokaustem, ale zamiast tego uścisnął dłoń prezydentowi Palestyny ​​po tym, jak jego rzecznik ogłosił zakończenie sesji pytań i odpowiedzi.

Scholz potępił wypowiedzi w środę rano. „Jestem zniesmaczony oburzającymi oświadczeniami palestyńskiego prezydenta Mahmuda Abbasa” – powiedział Scholz tweetował z jego oficjalnego konta. „Szczególnie dla nas, Niemców, wszelka relatywizacja niezwykłości Holokaustu jest niedopuszczalna i nie do zaakceptowania. Potępiam wszelkie próby zaprzeczenia zbrodni Holokaustu”.

Szef palestyńskiej misji zagranicznej został wezwany do protestu przed Kancelarią Federalną w środowe popołudnie, podał Reuters.

Wypowiedzi spotkały się również z ogniem ze strony różnych polityków niemieckich. „Przywódca OWP zyskałby sympatię, gdyby przeprosił za atak terrorystyczny na izraelskich sportowców podczas igrzysk olimpijskich w Monachium w 1972 roku” – powiedział Armin Laschet, konserwatywny kandydat, który przegrał z Scholzem we wrześniowych wyborach federalnych. „Obwinianie Izraela za 50 holokaustów jest najbardziej obrzydliwym przemówieniem, jakie kiedykolwiek słyszano w niemieckiej Kancelarii”.

Tabloid Bild skrytykował Scholz za to, że nie kwestionuje bezpośrednio Abbasa za dobór słów, które opisała jako „najgorszą relatywizację Holokaustu, jaką szef rządu kiedykolwiek wyraził w Kancelarii”.

Marie-Agnes Strack-Zimmermann z FDP i koalicjant skrytykowała rzecznika kanclerza za to, że nie dał Scholzowi czasu na komentarz pod koniec konferencji prasowej. „Trzeba zadać pytanie, czy jest odpowiednią osobą do swojej roli” – powiedziała Der Spiegel.

Yair Lapid, premier Izraela, powiedział, że oświadczenia Abbasa były „nie tylko moralną hańbą, ale rażącym kłamstwem”, zwłaszcza że zostały złożone „na niemieckiej ziemi”.

Około 6 milionów Żydów zostało zamordowanych przez niemiecki reżim NSDAP i jego wspólników w ostatnich czterech latach II wojny światowej.

Ambasador Izraela w Niemczech Ron Prosor powiedział: „Na niemieckiej ziemi musi być zero tolerancji dla negowania Holokaustu przez Mahmuda Abbasa”.

Wizyta przywódcy palestyńskiego w Berlinie nastąpiła po wizycie w Paryżu w lipcu, która była postrzegana jako część szerszych wysiłków dyplomatycznych mających na celu wzbudzenie europejskiego zainteresowania sprawą palestyńską, przy pozornie słabnącym zainteresowaniu Ameryki wznowieniem procesu pokojowego na Bliskim Wschodzie.

READ  Gorące noce mogą doprowadzić do 60-procentowego wzrostu śmiertelności na świecie: badanie - The Hill
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.