Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Polska, Szwecja i Czechy apelują o zwolnienie Rosji z organizacji kwalifikacji do Mistrzostw Świata

Published

on

Polska, Szwecja i Czechy apelują o zwolnienie Rosji z organizacji kwalifikacji do Mistrzostw Świata

Trzy narody wydały wspólne oświadczenie po decyzji prezydenta Władimira Putina o wysłaniu wojsk na Ukrainę

Polska, Szwecja i Czechy wezwały do ​​zwolnienia Rosji z obowiązków gospodarza Mistrzostw Świata 2022 w obliczu trwającego konfliktu z Ukrainą.

Wygląda na to, że Rosja będzie gościć Polskę w półfinale play-offów mistrzostw świata 24 marca.

Jeśli wyjdą zwycięsko, ponownie zagrają u siebie ze Szwecją lub Czechami w finale Ścieżki B, ale wszystkie trzy kraje naciskają teraz na zmianę miejsca.

co było powiedziane

Po Rosji pojawiły się poważne obawy dotyczące bezpieczeństwa inwazja na Ukrainę na pełną skalęz prezydentem Władimirem Putinem wysyłającym wojska do dwóch opanowanych przez rebeliantów regionów sąsiedniego kraju.

Doniesienia o wybuchach na Ukrainie były w czwartek szeroko rozpowszechnione, a Polska, Szwecja i Czechy nalegały, aby Rosja nie mogła organizować meczów piłki nożnej, podczas gdy sytuacja się rozwija.

„Związki piłkarskie Polski (PZPN), Szwecji (SvFF) i Czech (FACR) wyrażają swoje zdecydowane stanowisko, że mecze play-off… nie powinny być rozgrywane na terenie Federacji Rosyjskiej” – czytamy we wspólnym oświadczeniu czyta trzy narody.

„Eskalacja wojskowa, której jesteśmy świadkami, ma poważne konsekwencje i znacznie zmniejsza bezpieczeństwo naszych narodowych drużyn piłkarskich i oficjalnych delegacji”.

UEFA przejmuje finał Ligi Mistrzów od Rosji

Rosja jest już pozbawiona prawa do organizacji finału Ligi Mistrzów 2021-22, który pierwotnie miał się odbyć w Petersburgu 28 maja.

GOAL potwierdził, że UEFA podjęła decyzję odroczyć flagowe wydarzenie ze względu na eskalację napięć między Rosją a Ukrainą, a oficjalne ogłoszenie spodziewane jest w piątek.

Główny organ zarządzający europejską piłką nożną powiedział w oświadczeniu: „Podążając za rozwojem sytuacji między Rosją a Ukrainą w ciągu ostatnich 24 godzin, Prezydent UEFA postanowił zorganizować nadzwyczajne spotkanie w piątek 25 lutego o godz. Komitet zwołujący CET w celu oceny sytuacji i podjęcia wszelkich niezbędnych decyzji.

READ  FMU gościć będzie w czwartek światowej sławy Filharmonię Polską | wiadomości lokalne

– Więcej informacji zostanie podanych po spotkaniu Komitetu Wykonawczego UEFA.

Kontynuuj czytanie

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *