Connect with us

Gospodarka

Polska gospodarka może osiągnąć poziom prepandemiczny do końca przyszłego roku

Published

on

„Niektóre firmy z Europy czy USA są teraz ostrożne w inwestowaniu w odległej Azji. Polska mogłaby na tym skorzystać, przyciągając więcej inwestycji zagranicznych” – powiedział Borys.
Tytus Żmijewski / PAP

Polska ma szansę przywrócić gospodarkę do poziomu sprzed pandemii do końca przyszłego roku – powiedział we wtorek szef Państwowego Funduszu Rozwoju.

„Mamy szansę de facto osiągnąć poziom sprzed koronawirusa (epidemii – PAP) do końca przyszłego roku” – powiedział Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju, powiedział gazecie Super Express, że może to potrwać rok lub dwa dłużej ( …), bo w niektórych krajach wzrost gospodarczy po prostu spadł bardziej niż w Polsce. „

Powiedział, że Polska nie odnotowała wzrostu bezrobocia od roku i odnotowała jeden z najniższych spadków wzrostu PKB dzięki pomocy publicznej w wysokości 150 mld zł (33,34 mld euro).

Epidemia, choć niezwykle niszczycielska, może przyciągnąć więcej inwestycji zagranicznych, powiedział również Borys.

„Niektóre firmy z Europy czy USA są teraz ostrożne w inwestowaniu w odległej Azji. Polska mogłaby na tym skorzystać, przyciągając więcej inwestycji zagranicznych” – powiedział.

READ  Polacy potrzebują unijnych pieniędzy, bo pomagają Ukraińcom – mówi ambasador
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.