Connect with us

Nauka

Polska dąży do pozyskania skroplonego gazu ziemnego z Portugalii poprzez Naukę

Published

on

Premier Polski Mateusz Moravi potwierdził w piątek, że jego kraj jest zainteresowany umową o współpracy z Portugalią, która pozwoliłaby Polsce na dostarczanie dodatkowego gazu z południa Europy, donosi Reuters.

Ze swojej strony António Costa potwierdził również, że Portugalia prowadzi już rozmowy z kilkoma rządami, w tym z gigantem Niemiec, jako platforma przeładunkowa do przesyłania paliwa z większych statków na mniejsze tankowce. O możliwości korzystania ze Znaków w porcie. , z lepszymi warunkami pracy na Morzu Północnym i Bałtyckim. I powiedział, że Lizbona jest gotowa wesprzeć Warszawę technicznie w tym procesie.

W tym scenariuszu Polska i Portugalia będą mogły współpracować w zakresie potencjału „przeładunkowych” zdolności z Porto da Ciência dla małych metanowców, które trafiają do portów w Europie Środkowej i Północnej – powiedział na konferencji premier Polski António Costa. Z United Press, która gości w Polsce. Dla Moravika LNG pochodzący z Portugalii mógłby zostać wysłany do kilku krajów, aby pomóc zmniejszyć jego zależność od Rosji. „Polska staje się hubem gazowym, więc jeśli uda nam się pozyskać dodatkowy gaz od naszych zachodnich lub południowych sąsiadów, który będzie dystrybuowany do Polski, będziemy bardziej zainteresowani tego typu współpracą z Portugalią” – powiedział Moravicki w komunikacie. Twoje oświadczenie. Powiedział po spotkaniu z ekwiwalentem.

Portugalia planuje podwoić zdolność operacyjną Signes do obsługi tankowców ze skroplonym gazem ziemnym, a następnie przesyłać LNG z Rosji na mniejsze statki, aby wysyłać je do krajów zależnych od gazu rurociągowego, podało kilka źródeł w kwietniu.

Portugalski rząd przekonuje, że Sinés – europejski port głębinowy położony najbliżej wybrzeża Ameryki Północnej – może być bramą dla LNG z krajów takich jak Stany Zjednoczone, Nigeria czy Trynidad i Tobago.

READ  Miasto Clarksville mianuje nowego dyrektora ds. komunikacji: Linda Gerron
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.