Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Polska będzie potrzebować ostrzejszych restrykcji COVID, jeśli przypadki się nie zmniejszą – mówi minister

Published

on

Personel medyczny leczy pacjentów na oddziale koronawirusa (COVID-19) w szpitalu MSWiA w Warszawie, 8 listopada 2021 r. REUTERS / Kacper Pempel

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do reuters.com

WARSZAWA, 24 listopada (Reuters) – Polska musi zaostrzyć restrykcje na COVID-19, jeśli w najbliższej przyszłości liczba zachorowań dziennie nie spadnie – powiedział w środę minister zdrowia po tym, jak infekcje wzrosły do ​​najwyższego poziomu w czwartej fali pandemii.

Podczas gdy niektóre kraje europejskie, takie jak Austria i Słowacja, ponownie wprowadzają surowsze przepisy, Polska podkreśliła znaczenie egzekwowania obecnych przepisów dotyczących masek i dystansu społecznego zamiast wprowadzania bardziej restrykcyjnych krawężników.

„W przypadku, gdy nie mamy sygnałów, że osiągamy szczyt, a sprawy będą spadać… musimy podnieść ograniczenia” – powiedział na konferencji prasowej Adam Niedzielski, dodając, że sprawy prawdopodobnie będą w USA osiągną szczyt w przyszłym półtora tygodnia.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do reuters.com

Polska zgłosiła 28 380 codziennych przypadków COVID-19 w środę, podało Ministerstwo Zdrowia, co jest rekordem dla czwartej fali pandemii. Ministerstwo zgłosiło również 460 zgonów.

Sąsiednia Słowacja nakazała w środę dwutygodniową blokadę, na wzór Austrii, aby powstrzymać najszybszy na świecie wzrost liczby przypadków COVID-19. Kontynuuj czytanie

Niedzielski powiedział, że zwiększone ograniczenia w Polsce zmniejszą ograniczenia dotyczące liczby osób dozwolonych w miejscach takich jak kina i liczby osób dozwolonych na zgromadzeniach publicznych.

Polska, kraj około 38 milionów ludzi, zgłosiła łącznie 3 406 129 przypadków koronawirusa i 81 688 zgonów. Tylko około 54% Polaków jest zaszczepionych przeciwko COVID-19, znacznie mniej niż średnia UE.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do reuters.com

READ  Jesteśmy trafieni ze wszystkich stron

Reportaż Alana Charlisha i Pawła Florkiewicza; Edytowanie przez Emelię Sithole-Matarise

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.