Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Jak sztuczna inteligencja napędza nowe doświadczenia w zakładach esportowych

Published

on

Sztuczna inteligencja to niejako znak naszych czasów. Choć jeszcze 20-30 lat temu w filmach i książkach ukazywana była jako coś niezwykłego, dzisiaj mamy z nią do czynienia praktycznie codziennie. Znaleźć ją można nawet w prostych aplikacjach na smartfony czy podczas codziennych zakupów w coraz to bardziej popularnych sklepach samoobsługowych. AI może być też wykorzystywane na wiele innych sposobów, w tym w świecie gier bukmacherskich. Co więcej, również zakłady związane z esportem mogą czerpać ze sztucznej inteligencji pełnymi garściami.

Sztuczna inteligencja a rozwój zakładów bukmacherskich?

Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że mamy do czynienia właśnie z technologią sztucznej inteligencji. Ta znajduje się nie tylko w tak oczywistych miejscach jak autonomiczne samochody czy kasyno online, ale też w rolnictwie czy popularnych asystentach – Google oraz Siri. AI stoi również na straży bezpieczeństwa w sieci, a czasem daje małe podpowiedzi odnośnie tego, co być może chciałbyś zakupić w niedalekiej przyszłości. Choć ukierunkowane reklamy mogą wydawać się męczące, bądźcie wyrozumiali, sztuczna inteligencja robi co może!

Zakłady bukmacherskie, podobnie jak cały świat technologii, na przestrzeni lat uległy ewolucji. Teraz nie są to już tylko punkty naziemne, gdzie zapaleni gracze chętnie stawiają swoje pieniądze i w solidarnej grupie oczekują na wyniki spotkań. Aktualnie większość ruchu w zakładach bukmacherskich odbywa się przy pomocy sieci Internet i to właśnie tam kierowana jest większość sił rozwojowych. AI już od długiego czasu pomaga bukmacherom, chociażby w kwestii selekcjonowania i kompletowania statystyk graczy. Coraz popularniejsze stają się również zakłady na żywo, gdzie sztuczna inteligencja samodzielnie przydziela wysokość kursów na podstawie boiskowych wydarzeń. Ta technologia pomaga również w ochronie danych klientów, chociażby poprzez monitorowanie ruchu i alarmowanie w przypadku niepożądanych działań.

Zakłady esportowe na żywo

READ  Przemysław Czarnek jest odpowiedzialny za komisarza UE ds. Strajku kobiet

Te nie są już taką rzadkością jak jeszcze kilkanaście miesięcy temu. Bukmacherzy zauważają że ta branża ma ogromny wpływ na człowieka XXI. wieku i chcą to wykorzystać. Sztuczna inteligencja pomaga tworzyć dynamiczne zakłady na żywo, o czym już mówiliśmy. Przedsiębiorstwo Esports Technologies chce jednak wznieść ten rodzaj gry na jeszcze wyższy poziom przy pomocy swojej opatentowanej technologii wykorzystującej sztuczną inteligencję. Połączenie metod ilościowych i uczenia maszynowego ma dać możliwość generowania modeli kursów, które będą udostępniane graczom tak, by mogli obstawiać jakie miejsca zajmą poszczególne drużyny już w trakcie trwającego turnieju, a nawet podczas meczów.

Co ciekawe, ta sama firma w czerwcu tego roku zastrzegła kolejny patent. Tym razem mowa o platformie, która ma integrować zarówno zakłady bukmacherskie, jak i platformy streamingowe. Choć oglądanie meczów na żywo na stronach bukmacherów nie jest niczym nowym, może się okazać, że Esports Technologies pokaże coś przełomowego.

AI na straży bezpieczeństwa

Jak już wspomnieliśmy, sztuczna inteligencja mocno przyczynia się też do bezpieczeństwa użytkowników. Portale bukmacherskie korzystają nie tylko z pomocy wykwalifikowanych informatyków, ale również sztucznej inteligencji. Ta poza dostarczaniem graczom rozrywki może również monitorować ryzykowne zachowania i próby podejmowania nielegalnych operacji. Te, mimo że coraz rzadziej, nadal się pojawiają. Gdy zatem w niszowej lidze pojawią się nagle dziesiątki operacji na duże pieniądze, może to być znak, by bliżej przyjrzeć się sprawie.

Wcześniej wspomniane przedsiębiorstwo dołączyło ostatnio do ESIC, czyli komisji, która ma stać na straży korupcji w sporcie elektronicznym. Esports Technologies chce użyczyć swoją technologię sztucznej inteligencji, by dokładnie namierzać ustawione spotkania (chociażby w taki sposób, jak opisany wyżej) i dusić sprawy w zarodku. Nie bez komentarza pozostawione zostaną też ogólne, błędne wzorce zakładów w esporcie. Ta dziedzina jest jeszcze stosunkowo młoda i prawdopodobnie przez kilka najbliższych lat operatorzy bukmacherscy nie wystrzegą się popełnianych błędów.

READ  Działacze polscy wzywają ludzi do zastanowienia się przed zaznaczeniem katolickiej kratki w spisie powszechnym Polska
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *