Connect with us

Gospodarka

Polska będzie naciskać na wysłanie czołgów na Ukrainę

Published

on

Dzień dobry, czytelnicy Quartza!


Oto, co musisz wiedzieć

Polska naciskała na wysłanie czołgów na Ukrainę. Menedżerowie w Warszawie chcą Dostarczenie 14 czołgów Leopard do walki z rosyjskimi najeźdźcami, ale układ komplikuje ostrożne podejście Niemiec.

220 milionów ludzi w Pakistanie zostało bez prądu. Środek oszczędzania energii przyniósł odwrotny skutek, gdy publiczna sieć elektryczna, która została wyłączona na noc w celu oszczędzania energii, nie dało się przywrócićale światła są znów zaczyna przychodzić.

Nigdy więcej World of Warcraft w Chinach (na razie). Popularna gra online nie będzie dostępna dla milionów użytkowników z powodu kłótni między jej amerykańskim twórcą Blizzardem a lokalnym partnerem NetEase, zgodnie z chińskim prawem.

Fundusz aktywistów Elliott kupił wielomiliardowe udziały w Salesforce. Oczekuje się funduszu hedgingowego zmiany popytu u giganta oprogramowania dla przedsiębiorstw, którego cena akcji spadła o połowę od 2021 r.

Spadający wskaźnik urodzeń w Japonii grozi upadkiem społeczeństwa. Premier Fumio Kishida ostrzegł, że jego kraj, w którym 28 proc. nie mogę pracować.

Dziennikarz został zamordowany w Kamerunie. Martinez Zogo został porwany pięć dni przed nim odkryto ciałowkrótce po zgłoszeniu domniemanego przypadku defraudacji w powiązanym z rządem mediach.


Na co zwrócić uwagę

Prezydenci Brazylii i Argentyny wyraziło zainteresowanie wspólną walutą latynoamerykańską na Konferencji Wspólnoty Państw Ameryki Łacińskiej i Karaibów w tym tygodniu w Buenos Aires.

Prezydenci Luiz Inácio Lula da Silva i Alberto Fernández — napisano we wspólnym oświadczeniu (Link w języku hiszpańskim), że ich kraje badają możliwości przyjęcia nowej waluty o nazwie „Sur”, co po hiszpańsku oznacza „południe”, aby zachęcić do handlu między dwoma krajami. Minister gospodarki Argentyny, Sergio Massa, dodał, że Brazylia i Argentyna zaproszą inne kraje Ameryki Łacińskiej do przyłączenia się, ale zaapelował o cierpliwość, powołując się na trudności z integracją monetarną.

READ  Lidl wycofał odkurzacz ze sprzedaży. Jego użycie może spowodować pożar

Idea wspólnej waluty od dawna cieszy się w regionie atrakcyjnością, a populistyczni przywódcy wskazują na dominację dolara jako dowód neokolonializmu. Trzy kraje Ameryki Łacińskiej używają dolara jako podstawowej waluty, zabezpieczając w ten sposób ponadprzeciętne amerykańskie wpływy w swoich gospodarkach.


Turyści nie mogą dotrzeć do Machu Picchu

Wyświetlany jest zmniejszony obraz Machu Picchu.

zdjęcie: Brenta Stirtona (Obrazy Getty’ego)

Gdy władze tłumią antyrządowe protesty w Peru, Machu Picchu – jeden z Nowych Siedmiu Cudów Świata i bastion Imperium Inków – zostało zamknięte.

Demonstranci zablokowali drogi i zamknęli lotniska od czasu byłego prezydenta Pedro Castillo, pierwszy rdzenny przywódca narodu andyjskiego, został oskarżony i osadzony w więzieniu w grudniu. Decyzja o zamknięciu atrakcji zapadła po tym, jak 418 osób – 148 turystów i 270 mieszkańców – musiało zostać uratowanych z tego obszaru, ponieważ tory kolejowe zostały uszkodzone w wyniku niedawnych protestów zostawił ją na pastwę losu.

Ograniczony obszar Machu Picchu to zła wiadomość dla peruwiańskiej branży turystycznej. Witryna jest odwiedzana przez ponad 2000 osób dziennie w normalnych godzinach, aw 2010 r. kraj sporo stracił 185 milionów dolarów przychodów, gdy miejsce wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO zostało zamknięte na dwa miesiące po rozległej powodzi.


Jak gorąco jest za gorąco do pracy?

Po rekordowej fali upałów w 2022 r. wielu mieszkańców Wielkiej Brytanii jest zaniepokojonych brakiem klimatyzacji i koniecznością wprowadzenia nowych przepisów dotyczących pracowników narażonych na ekstremalne temperatury.

Wielka Brytania nie jest sama brak jasnych zasad temperatur pracy. Hiszpania jest jednym z najbardziej regulowanych krajów, a przepisy stanowią, że powyżej 27°C (80,6°F) jest za gorąco do pracy biurowej. Częściej jednak granica ta jeszcze nie obowiązuje lub jest sformułowana niejasno, zobowiązując pracodawców do zapewnienia bezpiecznego miejsca pracy.

✦ Lubisz takie spostrzeżenia? Pomóż zachować bezpłatne i dostępne dla wszystkich treści, kupując członkostwo Quartz. Oferujemy obniżona o 50 proc.


Najpopularniejszy jest kwarc

📦 Jak odciąć niepotrzebne spotkania i zwolnić miejsce w pracy

💨 El Niño może zaostrzyć obawy Indii o inflację w 2023 r

🤔 Martin Shkreli wraca do pracy, a FTC ma pytania

🐰 Chiński Nowy Rok w USA stracił na popularności

🚜 Rolnictwo regeneracyjne łączy zdrowie gleby ze zdrowiem człowieka

🤪 Dlaczego strona Twittera dla Ciebie jest taka niechlujna?


Zaskakujące odkrycia

Szkoła w Massachusetts nie wyłączyła 7000 świateł od ponad roku. Nikt nie wie jak je wyłączyć.

Pył atmosferyczny może wypaczać skutki zmiany klimatu. Globalne temperatury wzrosłyby o kolejne 0,1°F w porównaniu z poziomem przedindustrialnym, gdyby cząstki nie wzrosły.

Uważność może być równie skuteczna jak leki w zwalczaniu lęku. Jednak tak jest wymagają zaangażowania.

Karty papierowe przeżywają renesans. Sprzedaż rośnie, co docenia nowe pokolenie Wartość artystyczna kartografii.

W Australii ponownie rozgorzała debata na temat wypuszczania opryszczki karpiowej. Niedawne powodzie okazały się wylęgarnią dla „robactwa wodnego” jako konserwator wód zwany niepopularną rybą.


Nasze najlepsze życzenia produktywnego dnia. Wysyłaj wiadomości, komentarze, stare kartogramy i wiadomości karpiowe na adres [email protected] Obsługa czytników sprawia, że ​​Quartz jest dostępny dla wszystkich —Zostań członkiem. Dzisiejszy Daily Brief przedstawiają Sofia Lotto Persio, Tim Fernholz, Diego Lasarte i Morgan Haefner.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *