Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Polscy przywódcy żydowscy potępiają piętno osób LGBTQ

Published

on

WARSZAWA – We wtorek przywódcy społeczności żydowskiej w Warszawie wyrazili sprzeciw wobec „odczłowieczającego” języka używanego wobec osób LGBTQ (lesbijek, osób biseksualnych, gejów, transpłciowych i queer) w polskiej kampanii prezydenckiej.

Podczas kampanii wyborczej 28 czerwca prawa gejów znalazły się w centrum uwagi. Prezydent Andrzej Duda, sojusznik prawicowej partii Prawo i Sprawiedliwość (PiS), postrzega to, co nazywa ideologią LGBTQ, jako inwazyjne obce wpływy, które szkodzą tradycyjnym wartościom pobożnego narodu katolickiego.

„Widzieliśmy polityków… cynicznie angażujących się we wzniecanie wrogości i nienawiści wobec osób LGBT” – napisał w liście zarząd warszawskiej gminy żydowskiej.

„My Żydzi – potomkowie ocalałych z Holokaustu – nie możemy i nie pozostaniemy obojętni na słowa, które dehumanizowałyby osoby LGBT” – napisała komisja, stwierdzając, że politycy nie wyciągnęli wniosków z II wojny światowej.

Duda powiedział, że zakazałby nauczania na tematy LGBTQ w szkołach „Ideologia” LGBTQ bardziej destrukcyjne niż komunizm. Później powiedział, że jego słowa na temat LGBTQ i komunizmu zostały wyrwane z kontekstu.

Głównym przeciwnikiem Dudy jest liberalny prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który był krytykowany za wprowadzanie zagadnień LGBTQ do szkół w stolicy.

Biskup protestancki Jerzy Samiec napisał w niedzielę na Twitterze, że osoby LGBTQ w jego kościele to „siostry i bracia w Chrystusie”. Wpływowy Kościół katolicki w Polsce również nazwał osoby LGBTQ braćmi i siostrami, ale sprzeciwiał się „ideologii, która ma na celu zrewolucjonizowanie obyczajów społecznych”.

Podczas wizyty we wtorek w Warszawie minister spraw zagranicznych Heiko Maas powiedział, że próby niektórych polskich gmin:Strefy wolne od LGBTTowar niezgodny z wartościami europejskimi.

Rzecznik kampanii Dudy Adam Bielan powiedział we wtorek tabloidowi Super Expressu, że Duda nie był homofobem.

„Prezydent broni prawa rodzin do decydowania o sposobie wychowywania dzieci … Podobnie jak zdecydowana większość Polaków jest przeciwny adopcji dzieci przez pary homoseksualne” – powiedział Bielan.

READ  Przerwany wyścig, piekielne warunki i Kubica bez punktów. „Oni są geniuszami”

„Nie sądzę, by można było nazwać te poglądy homofobiczne”.

konsekwencje NBC Latino na Facebook, Świergot i Instagram

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *