Connect with us

Świat

Pierwsza egipska kapitanka została fałszywie oskarżona o zablokowanie Kanału Sueskiego

Published

on

Pierwszy kapitan statku płci żeńskiej w Egipcie mówi, że błędnie została za to odpowiedzialna Klęska na Kanale Sueskim – co się stało, gdy była na innym statku oddalonym o setki mil.

Marwa Elselehdar, lat 29, była pierwszą kobietą dowodzącą Aidą IV na morzu w Aleksandrii ogromny kontenerowiec Ever Given utknął przypadkowo w cieku wodnymdonosi BBC.

ZAŁOGA SUEZ CANAL SHIP ŚWIĘTUJE NA WIDEO PO KAŻDYM PODANIE

Ale w Internecie rozeszły się plotki i fałszywe nagłówki, że stała za katastrofą morską, która zatrzymała główny szlak żeglugowy przez prawie tydzień, zanim wyzwolono Ever Given.

„Byłam zszokowana. Czułam, że mogę być celem, być może dlatego, że jestem kobietą sukcesu w tej dziedzinie lub dlatego, że jestem Egipcjanką, ale nie jestem pewna” – powiedziała.

Kapitan Ever Given nie został ujawniony, ale egipscy urzędnicy twierdzą, że błąd ludzki mógł spowodować, że statek osiadł na mieliźnie w zeszłym miesiącu.

Elselehdar – która nie pracuje dla firmy przewozowej – powiedziała, że ​​pogłoski o jej zaangażowaniu były spowodowane zrzutem ekranu z zakrytego nagłówka w Arab News.

„Ten fałszywy artykuł był w języku angielskim i rozprzestrzenił się na inne kraje” – powiedział Elselehdar BBC. „Tak bardzo starałem się zaprzeczyć temu, co jest w artykule, ponieważ zaszkodziło to mojej reputacji i wszystkim wysiłkom, jakie poczyniłem, aby być tam, gdzie jestem teraz”.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Zła historia spowodowała również, że trolle zaczęły ją ścigać.

„Komentarze do artykułu były bardzo negatywne i surowe, ale było tak wiele innych wspierających komentarzy od zwykłych ludzi i osób, z którymi pracuję” – powiedziała.

„Moje przesłanie dla kobiet, które chcą przebywać na morzu, to walczyć o to, co kochasz i nie pozwolić, by negatywność wpłynęła na Ciebie” – powiedziała.

READ  Zakaz podróżowania Bidena i Fauciego dla firmy Omicron „gorszy niż bezużyteczny”: krytycy

Aby przeczytać więcej z New York Post, Kliknij tutaj.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *