Connect with us

Świat

Pokonano Modi Party na polu bitwy Zachodniego Bengalu

Published

on

Zwolennicy TMC świętowali po powrocie do władzy w Bengalu Zachodnim

Partia premiera Indii Narendry Modi straciła ofertę zajęcia kluczowego stanu Bengal Zachodni w wyborach regionalnych.

BJP mocno obrała za cel Bengal Zachodni podczas kampanii wyborczej, ale czuła się komfortowo przez obecną Mamatę Banerjee, zaciekłą krytykę Modiego.

Partia miała władzę w Assam, ale nie mogła osiągnąć większych zysków gdzie indziej.

Głosowanie było uważnie obserwowane pod kątem oznak sprzeciwu wobec pana Modiego podczas kryzysu indyjskiego Covid.

Dzienne przypadki przekroczyły 300 000 przez 10 kolejnych dni. W niedzielę Indie ustanowiły nowy rekord liczby zgonów codziennych – 3689 zgonów. Szpitale borykają się z poważnymi brakami łóżek i tlenu medycznego, a wielu Hindusów desperacko apeluje o pomoc w mediach społecznościowych.

Kampanie wieców i głosowania obwiniano za wzrost liczby spraw.

Co się stało w Bengalu?

Biorąc pod uwagę prawie wszystkie wyniki, Partia Kongresowa Trinamool (TMC) Mamaty Banerjee ma ponad 200 miejsc w zgromadzeniu z 294 mandatami.

Rezultaty sprawią, że pani Banerjee po raz trzeci zostanie przywódczynią Bengalu Zachodniego. Jest także jedyną kobietą premier Indii.

Świętowała zwycięstwo i powiedziała, że ​​Bengal Zachodni „uratował” Indie wynikiem. „To zwycięstwo narodu bengalskiego, zwycięstwo demokracji” – powiedziała zwolennikom.

Zwycięstwo zostało zniweczone utratą miejsca w Nandigram na rzecz byłego pomocnika, który został dezerterem BJP. Powiedziała, że ​​zakwestionuje wynik w sądzie, ale być może będzie musiała ponownie biec, aby pozostać premierem.

Bengal Zachodni, zamieszkały przez 90 milionów ludzi, jest przedmiotem szczególnego zainteresowania obserwatorów wyborów. Jest to jedno z nielicznych stanów, w których pan Modi nie ma większości miejsc w parlamencie i nigdy nie był rządzony przez swoją hinduską partię nacjonalistyczną BJP.

Pomimo porażki BJP zdobyła w tym głosowaniu prawie 80 mandatów, stając się główną partią opozycyjną w Zachodnim Bengalu. W głosowaniu w 2016 roku partia zdobyła tylko trzy mandaty.

READ  Egipt. Zapis otwarcia sarkofagu zamknięty na 2500 lat. Niezwykłe znalezisko | Wiadomości ze świata

A może gdzie indziej?

Oprócz północno-wschodnich stanów Bengalu Zachodniego i Assamu głosowano w południowych stanach Tamil Nadu i Kerala, w południowo-indyjskim obszarze związkowym Puducherry oraz w wyborach lokalnych w niektórych częściach Uttar Pradesh i Telangana.

W Tamil Nadu władzę przejęła główna regionalna partia opozycyjna – DMK. Ich przywódca MK Stalin został nazwany na cześć zmarłego sowieckiego dyktatora.

Lewicowa koalicja zachowała władzę w Kerali, a sojuszowi kierowanemu przez BJP nie udało się zdobyć mandatów.

Oprócz pandemii koronawirusa niektórzy analitycy dostrzegli wyniki wskazując na ograniczenia hinduskiej retoryki nacjonalistycznej BJP w państwach o dużej populacji muzułmańskiej.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *