Connect with us

technologia

Studenci WVU wykorzystują umiejętności w ćwiczeniach z cyberbezpieczeństwa z sojusznikiem Polski W.Va. Gwardii Narodowej

Published

on

Studenci WVU wykorzystują umiejętności w ćwiczeniach z cyberbezpieczeństwa z sojusznikiem Polski W.Va. Gwardii Narodowej

W połowie kwietnia studenci z West Virginia University mieli okazję wziąć udział w międzynarodowym konkursie cybernetycznym z wieloma agencjami Locked Shields. To ćwiczenie pozalekcyjne pozwoliło uczniom wykorzystać umiejętności, których nauczyli się we wszystkim, od inżynierii, przez cyberbezpieczeństwo, po media i prawo, w jednym z najbardziej złożonych wyzwań technicznych na świecie.

W ćwiczeniach z zakresu cyberobrony wzięło udział 33 Gwardii Narodowej z Zachodniej Wirginii, pracownicy Agencji Systemów Obronnych, Strażnicy Narodowi Illinois i studenci WVU, którzy współpracowali z polskimi sojusznikami. W Locked Shields wzięło udział ponad 1200 ekspertów z prawie 30 krajów.

Oprócz wiedzy zdobytej na kursach, studenci WVU wnieśli do konkursu doświadczenie i wnioski wyciągnięte z udziału we wcześniejszych ćwiczeniach cybernetycznych. Ale nauczyłeś się też kilku nowych rzeczy.

„Inni uczniowie i ja byliśmy zaniepokojeni, kiedy uczestniczyliśmy w tym wydarzeniu, ponieważ nigdy nie spotkaliśmy osobiście żadnego ze strażników, ale przywitali nas i sprawili, że poczuliśmy się częścią ich zespołu” – powiedziała Heather Fetty, major informatyki.

Katilyn Hepler, również studentka informatyki w Benjamin M. Statler College of Engineering and Natural Resources, ponownie podkreśliła nacisk na pracę zespołową.

„Locked Shields nie tylko dało mi więcej wiedzy na temat cyberbezpieczeństwa, ale także rozwinęło moją umiejętność pracy w zespole, ucząc się, jak pracować z zespołem w bardzo krótkim czasie” – powiedział Hepler.

„Samo ćwiczenie dostarczyło mi systemów, narzędzi i innych metod zwalczania ataków na nasze systemy, dzięki którym nauczyłem się więcej poza zajęciami” – powiedział główny informatyk Jonathan Malcomb.

Dwadzieścia dwie zaprzyjaźnione Niebieskie Drużyny walczyły w obronie fikcyjnego kraju podczas kilkudniowego wydarzenia.

Członkowie Gwardii Narodowej Zachodniej Wirginii – DISA Mission Assurance – Cyber ​​byli członkami wspólnego zespołu kierowanego przez Polskę, w skład którego wchodzili dodatkowi członkowie Gwardii Narodowej, którzy zapewnili wsparcie zarówno w zakresie ćwiczeń, jak i umiejętności w świecie rzeczywistym.

READ  Final Fantasy 16 ujawnione podczas wydarzenia PS5 Showcase

Uczestnicy byli oceniani pod kątem tego, jak dobrze chronili swoje sieci, przestrzegając ustalonych zasad zaangażowania w rozgrywkę. Do zespołu dołączyli prawnicy, analitycy cyberzagrożeń i eksperci ds. Spraw publicznych – wszyscy studenci – aby zapewnić wgląd w różne aspekty symulacji.

Abigail Riggs, młodsza studentka public relations na WVU Reed College of Media, wzięła udział w kursie komunikacji kryzysowej prowadzonym przez adiunkt Julię Daisy Fraustino, która połączyła Riggsa z konkursem Locked Shields.

„To było moje pierwsze doświadczenie poza salą wykładową z komunikacją kryzysową i ryzykiem i chociaż była to symulacja, wydarzenie wydawało się realne” – powiedział Riggs. „Dowiedziałem się wiele o raportowaniu kryzysowym od mojego partnera medialnego, kapitana Gaulta, i mogłem ćwiczyć wykorzystywanie własnej wiedzy jako student do kierowania opinią publiczną podczas stresującego wydarzenia”.

Ashman Dodd jest doktorantem, który uzyskał tytuł magistra w dziedzinie zarządzania cyberbezpieczeństwem w biznesie całkowicie online w John Chambers College of Business and Economics. Zajmuje również stanowisko w pełnym wymiarze czasu pracy w CACI International, Inc., firmie, która zapewnia klientom korporacyjnym i misyjnym wiedzę i technologie do wspierania misji bezpieczeństwa narodowego i transformacji rządów dla potrzeb obronności, wywiadu i klientów cywilnych.

Biorąc pod uwagę spójność z jego doświadczeniem zawodowym, Dodd szybko się zgodził, gdy został zaproszony przez profesora Chrisa Ramezana, asystenta dydaktycznego ds. Systemów informacji zarządczej.

„To było niezapomniane doświadczenie, które pokazało, jak ważna jest koordynacja, współpraca, wiedza i umiejętności między cywilnymi i wojskowymi ekspertami sojuszu NATO we wspieraniu infrastruktury krytycznej kraju” – powiedział Dodd. „Praktyczne doświadczenie wykracza poza to, co może zaoferować każdy film lub lekcja. Nie mogę się doczekać, aby pomóc przyszłym studentom w przygotowaniu do tego ćwiczenia. ”

Ta okazja miała szczególne znaczenie dla Dayton Meadows, ucznia drugiego roku w College of Law.

READ  VII Olimpiada Geografii Bałtyckiej - 7 medali dla polskich studentów!

„Jako były żołnierz piechoty morskiej Stanów Zjednoczonych zawsze chciałem służyć mojemu krajowi” – powiedział Meadows. „Byłem zaszczycony możliwością reprezentowania mojego kraju i wspierania Gwardii Narodowej na arenie międzynarodowej”.

To ćwiczenie jest praktycznym potwierdzeniem koncepcji nowo utworzonego partnerstwa pomiędzy WVU, WVNG i DISA, które zostało zawarte po spotkaniach kadry kierowniczej wszystkich trzech firm w grudniu 2020 roku.

„To było naprawdę wspaniałe doświadczenie” – powiedział sierż. Paul Coffy, instruktor ćwiczeń i starszy analityk ds. Cyberbezpieczeństwa w zespole WVNG DISA MA-C. „Idąc dalej, chcemy stworzyć partnerstwo między trzema jednostkami – Gwardią Narodową Zachodniej Wirginii, DISA i WVU – w celu stworzenia środowisk szkoleniowych, aby przygotować się na takie rzeczy, jak [the exercise]. Chcemy móc ustrukturyzować tę relację, aby poprawić stan Wirginii Zachodniej i zwiększyć odporność kraju na cyberbezpieczeństwo. ”

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *