French Open Masters Barty i Swiatek spotykają się z Madrytem

ZDJĘCIE PLIKU: 3 kwietnia 2021 r .; Miami, Floryda, USA; Ashleigh Barty z Australii walczy z forhendem z Biancą Andreescu z Kanady (nie na zdjęciu) w finale kobiet na Miami Open na Hard Rock Stadium. Obowiązkowe zaliczenie: Geoff Burke-USA TODAY Sports

Dwie ostatnie mistrzynie kobiet French Open spotkają się na Madrid Open po tym, jak Ashleigh Barty i Iga Świątek awansowały w sobotę do trzeciej rundy.

Barty, numer jeden na świecie, przeżył horror, pokonując Tamarę Zidansek w trzech setach, zanim Polka Świątek pokonała Laurę Siegemund 6: 3, 6: 3 i stoczyła ekscytującą walkę w poniedziałek w Caja Magica.

Mimo zwycięstwa w setach z rzędu, 14. rozstawiona Polka potrzebowała 11 punktów meczowych, aby zapewnić sobie zwycięstwo w finale.

Barty wywalczyła swój pierwszy i jak dotąd jedyny indywidualny tytuł Wielkiego Szlema na Roland Garros w 2019 roku, zanim Świątek wywołał jeszcze większą niespodziankę w Paryżu w zeszłym roku po znokautowaniu mistrzyni 2018 Simony Halep.

„To naprawdę ekscytujące” – powiedział Barty. „Nie mogę się doczekać meczu. Spotkałem ją raz w Melbourne kilka miesięcy temu.

„Ma naprawdę imponującą grę. Bardzo dobrze porusza się na kortach ceglanych, może zsuwać się z obu nóg, bardzo dobrze kontroluje ciało na piasku.

„To wyzwanie, któremu musimy stawić czoła, mając czystą planszę, małą fazę prób zrozumienia siebie nawzajem i tego, jak nasze gry do siebie pasują”.

Barty i Świątek będą faworytami na rozpoczynającym się za miesiąc French Open. Obaj gracze ostatnio cieszyli się świetnymi biegami po glinie.

Zwycięstwo Barty’ego nad Zidanskiem dało im 13 spotkań niepokonanych na czerwonym piasku, a Świątek jest teraz niepokonany na powierzchni dziewięciu.

Świątek, 19 lat, powiedziała, że ​​podziwia odważną decyzję Barty’ego o rezygnacji z tenisa na dwa lata jako nastolatka.

READ  Drużyna Polski przed Mistrzostwami Świata U20, medale oka

„Naprawdę ją szanuję” – powiedziała Świątek. „Zasadniczo myślę, że to dobry przykład radzenia sobie z oczekiwaniami, aby po prostu zachować pewien dystans od gry.

„Trudno mi też go znaleźć. Chcę wygrywać w każdym meczu, chcę wygrywać teraz. Czasami nie daję sobie czasu. Ona to zrobiła. „

Drugie zdanie Barty’ego

Barty został krótko wstrząśnięty przez Zidanska po rozegraniu zaledwie jednego meczu w drugim secie, ale Australijczyk odbił się od decyzji o przejściu przez 6-4, 1-6, 6-3 w niecałe dwie godziny.

Numer jeden chce zdobyć swój czwarty tytuł WTA w Madrycie w tym roku, po sukcesach w Stuttgarcie, Miami i Yarra Valley Classic w Melbourne.

Niewielu spodziewałoby się, że Zidansek, który zajmuje 80. miejsce na świecie, zbliży Barty’ego do siebie, ale Słoweńczyk utrzymał się z tyłu boiska i miał różnorodność, by odgadnąć swojego przeciwnika.

Barty zagrał pierwszego seta pomimo tego, że był pod presją serwisu 2-3, kiedy znakomita próba odbicia przerwała wczesną próbę przełamania podania przez Zidanska.

Zidansek był bardziej agresywny w drugiej rundzie i dwukrotnie złamał, drugi raz 5-1 i pchnięcie z bekhendu.

Ale złapała przeziębienie w trzecim meczu, kiedy Barty wyszedł na prowadzenie 3: 0, po czym wyrzucił 5: 3, gdy forhend Zidanseka uderzył w taśmę.

– Nie sądzę, żeby było tam wiele – powiedział Barty.

Przejście Świątek było prostsze, choć Siegemund stawiał opór późno i dopiero po godzinie i 40 minutach zwycięstwa w wielkiej końcówce zabrało światowemu numerowi 17 11 punktów meczowych.

„Dowiedziałem się, że trzeba być cierpliwym” – powiedziała Świątek. „Laura to świetny wojownik”.

W kolejnej walce między dwoma byłymi mistrzami Wielkiego Szlema Petra Kvitova pokonała Angelique Kerber 6: 4, 7: 5.

Trzykrotny mistrz w Madrycie, Kvitova odpadł pod koniec każdego seta, aby zapewnić sobie zwycięstwo i dotrzeć do finałowej 16.

READ  Kiedy sport na basenie słabnie, lekkoatletyka olimpijska się rozgrzewa

Johanna Konta, numer 15, została pokonana 6: 3, 6: 3 w kwalifikacjach Anastasija Sevastovej, które dotarły do ​​półfinału w Madrycie w 2017 roku.