Connect with us

Sport

Nastolatka z Polski zdobywa wykształcenie przed ukończeniem szkoły średniej | Wiadomości, sport, praca

Published

on

Nastolatka z Polski zdobywa wykształcenie przed ukończeniem szkoły średniej |  Wiadomości, sport, praca

Nabój Bianca

POLSKA – Bianca Patrone rozpoczęła naukę na Uniwersytecie Stanowym Youngstown w ósmej klasie, a teraz, mając zaledwie 17 lat, nie tylko ukończy szkołę średnią, ale także w najbliższy weekend uzyska tytuł licencjata w dziedzinie administracji biznesowej na YSU.

Była pierwszą studentką College Credit Plus, która uzyskała tytuł licencjata na YSU przed ukończeniem szkoły średniej. Jest uczennicą Poland Seminary High School, ale większość kursów uniwersyteckich ukończyła w YSU i Eastern Gateway Community College.

Patrone dowiedziała się o programie College Credit Plus YSU po wysłuchaniu spotkania seniorów w jej liceum.

„Po prostu stałem w drzwiach i słuchałem, bo to było dla seniorów. Kiedy szukałam informacji, zdałam sobie sprawę, że tak naprawdę można zacząć w siódmej klasie, więc zdecydowałam się zacząć tego lata, przed moją ósmą klasą” – powiedziała Patrone.

Od tego momentu zauważyła zachętę matki i pomoc Patricka Carbona, doradcy akademickiego CCP w Eastern Gateway Community College, który pomógł jej zdobyć niezbędne punkty w szkole średniej.

Trzeba przyznać, że Patrone początkowo przestraszyła się tego doświadczenia, ale kontynuowała, chwaląc po drodze swoich mentorów.

„YSU to świetna szkoła. „Jest tu wielu pomocnych ludzi, zwłaszcza profesorów” – powiedziała.

Na terenie kampusu Patrone ściśle współpracowała z Sarah Eisenaugle Bika, koordynatorką i instruktorką nauk przyrodniczych oraz Christiną O’Connell, dyrektorką Centrum Zarządzania Karierą w Williamson College of Business Administration, aby zaplanować kursy i pomóc jej ubiegać się o staż, aby pomóc .

Podczas studiów Patrone odbyła dwa staże, pierwszy jako koordynator ds. marketingu w firmie swojego ojca zajmującej się architekturą krajobrazu.

„W momencie odbywania pierwszego stażu miałem zaledwie 16 lat, dlatego wielu pracodawców wahało się, czy mnie zatrudnić. Zdecydowałam się na staż dla mojego taty, był łagodniejszy, a on nigdy wcześniej nie miał koordynatora ds. marketingu” – opowiada.

Odbyłem drugi staż w lokalnej stacji informacyjnej WKBN, również jako koordynator ds. marketingu. „Praca w WKBN była naprawdę przyjemna, w zupełnie innym środowisku niż to, do którego byłem przyzwyczajony” – powiedział Patrone. „Powiedzieli mi, że jestem pierwszym stażystą od ponad 50 lat. Naprawdę powitali mnie z otwartymi ramionami.”

Po ukończeniu studiów Patrone planuje zdobyć tytuł magistra w Hult International Business School, wziąć udział w kursach na jej londyńskim kampusie i założyć międzynarodową firmę zajmującą się nieruchomościami. Twoim rynkiem docelowym będą Stany Zjednoczone i wybrzeże Europy.

„Chcę być najlepszą osobą dla mojej rodziny mieszkającej we Włoszech, jeśli chodzi o nieruchomości” – powiedział Patrone.

Jako główny czynnik motywujący w swojej podróży akademickiej wymieniła także rodzinę.

„Moja mama uzyskała doktorat na YSU. Była moją prawdziwą inspiracją i zawsze mnie wspierała, gdy chciałam się poddać” – powiedziała.

Patrone dodała, że ​​jej brat studiuje na YSU i jest na dobrej drodze do uzyskania tytułu licencjata w ramach programu CCP YSU przed ukończeniem szkoły średniej.

Chociaż nie było to tradycyjne doświadczenie w szkole średniej, Patrone miała poczucie, że dokonała właściwego wyboru, uczęszczając jednocześnie na kursy w szkole średniej i na studiach.

„Dzięki temu programowi zyskałem wiele możliwości. Zdobyłam bardzo potrzebne doświadczenie w zakresie networkingu, które naprawdę ukształtowało mnie jako osobę, którą jestem dzisiaj” – powiedziała. „Naprawdę chciałem zbudować historię i stworzyć coś zapadającego w pamięć innym ludziom takim jak ja, którzy po prostu chcą innego podejścia do edukacji”.

W niedzielę Patrone ukończył Williamson College of Business Administration.

Masz ciekawą historię? Wyślij e-mail do redakcji na adres [email protected]

Dzisiejsze najświeższe informacje i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczejContinue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *