Connect with us

Sport

Anna Jean Sveda Dean 1949-2023 | Wiadomości, sport, praca

Published

on

Anna Jean Sveda Dean 1949-2023 |  Wiadomości, sport, praca

POLSKA – Anna Jean Sveda Dean, lat 74, zmarła nagle w ramionach męża w sobotni wieczór, 25 listopada 2023 r., podczas wizyty w Ann Arbor w stanie Michigan ze swoją ukochaną rodziną.

Anna Jean, pieszczotliwie znana jako Jeannie, AJ i Baba, urodziła się 24 lutego 1949 roku w Youngstown jako córka Johna i Mary Petrus Sveda.

Uczęszczała do bizantyjsko-katolickiej Centralnej Szkoły Podstawowej, a w 1967 roku ukończyła Struthers High School, gdzie grała na klarnecie w orkiestrze marszowej. Uzyskała tytuł Associate w dziedzinie administracji biznesowej w Youngstown College of Business, gdzie poznała swoją bratnią duszę i kochającego męża, Donalda D. Deana Jr., którego poślubiła po jego powrocie z sił zbrojnych USA 16 września 1973 r.

Tej jesieni Jeannie i Don wraz ze swoimi synami, synową i wnukiem świętowali 50-lecie szczęścia w jednej ze swoich ulubionych restauracji w Ann Arbor. Następnie wzięli udział w meczu piłki nożnej w Michigan, gdzie ich miłość i rocznica zostały uczczone na tablicy wyników w Wielkim Domu.

Anna Jean pracowała w RMI Titanium w Niles aż do narodzin pierwszego dziecka. Potem i po urodzeniu drugiego dziecka oprócz tego, że była oddaną gospodynią domową dla swojej rodziny, była także administratorką programu lunchów w bizantyjskiej katolickiej szkole centralnej.

Została ochrzczona jako prawosławna, była członkinią prawosławia św. Jana, a obecnie bizantyjsko-katolickiego Kościoła Dzieciątka Jezus w Pradze.

Baba uwielbiał przebywać ze swoją rodziną i gromadzić wszystkich razem. Szczególnie lubiła chodzić na rejsy; wyjścia do kasyna z mężem i drogimi przyjaciółmi, Georgem i Diane Horvath; jednodniowe wycieczki ze swoją najlepszą przyjaciółką Rosie Zetts; Bycie razem z rodziną w czasie wakacji; i odwiedziła syna w San Diego.

Oprócz męża pozostawili po niej dwóch synów, Jeffreya (dr Lindsay), dziekana Wadsworth i dr. Jon Gregory, dziekan San Diego w Kalifornii; brat John Sveda ze Struthers; jej wnuk, Evan J. Dean, którego bardzo kochała; jej siostrzeniec i chrześniak, Dan Lucas z Lowellville i jego rodzina; jej szwagier Diz (Brenda), dziekan McDonalda; oraz szwagierka Judy (Daniel) Bagaglia z Farmdale i ich rodziny.

READ  „Nie ma rzeczy niemożliwych”: Ranny polski saneczkarz robi olimpiadę | Olimpiada Sport

Oprócz rodziców zmarła przed nią młoda córka; siostra Susan M. Sveda; oraz wielu krewnych i drogich przyjaciół.

Przyjaciele i rodzina mogą dzwonić w sobotę 2 grudnia 2023 r. od 10:00 do południa w Higgins-Reardon Funeral Homes, Poland Chapel, 2726 Center Road (trasa 224), Polska, OH 44514.

Pogrzeb Panichidy odbędzie się w sobotę w południe w domu pogrzebowym i będzie celebrowany przez księdza Michaela.

Anna Jean zostanie pochowana na cmentarzu St. John’s w Lowellville.

„Niech Bóg sprawi, że pamięć o nich będzie wieczna – vyechnaya pamyat”.

(specjalna wskazówka)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *