Connect with us

Świat

Indyjski stan zmienia nazwę smoczego owocu, aby uniknąć powiązania z Chinami

Published

on

„Rząd Gudżaratu zdecydował … słowo owoc smoka jest niewłaściwe i kojarzy się z Chinami. Kształt owocu jest jak lotos, więc nadaliśmy mu nową sanskrycką nazwę Kamalam. Polityczna sprawa ”- powiedział we wtorek mediom Vijay Rupani, premier Gujarat.

Gudżarat jest stanem macierzystym Premier Narendra Modi. Lotos lub kamal, jak to się nazywa w hindi, jest symbolem rządzącej partii Modiego Bharatiya Janata Party (BJP). Kłujący owoc będzie dalej znany w stanie jako Kamalam, powiedział Rupani, który pochodzi z BJP.

Rozwój nastąpił kilka miesięcy po tym, jak Modi pochwalił rolników w programie radiowym za uprawę smoczych owoców w suchym regionie Kutch w Gujarat.

„Potem rolnicy zwrócili się do mnie i zasugerowali zmianę nazwy owocu smoka na Kamalam” – powiedział Reuterowi Vinod Chavda, poseł BJP z Kutch. „Cieszę się, że państwo przyjęło propozycję”.

W samym tylko Kutch ponad 200 rolników uprawia smocze owoce na powierzchni ponad 1500 akrów, powiedział Haresh Thakkar, lokalny rolnik.

„Indyjska nazwa owocu przyniesie nam więcej szczęścia. Wierzymy, że akceptacja tego owocu wzrośnie również, jeśli będzie postrzegana jako owoc indyjski” – powiedział Thakkar, który uprawia smocze owoce od pięciu lat.

Owoce są również uprawiane w sąsiednim stanie Maharashtra i północno-wschodnich Indiach. Nic nie wskazywało na to, że samorządy planowały tam zmianę nazwy.

Kongres opozycji nazwał zmianę nazwy chwytem.

„Rząd nie ma nic wartościowego do pokazania poza sukcesem, próbując odwrócić uwagę od prawdziwych problemów” – powiedział Manish Doshi, rzecznik Kongresu Gujarat.

Indie i Chiny znajdują się obecnie w militarnym impasie porzucone wzdłuż toczącej się bitwy granicy z Himalajami po krwawym starciu wojsk W czerwcu zeszłego roku zginęło 20 żołnierzy indyjskich. New Delhi odpowiedział przez Zakaz aplikacji wyprodukowanych w Chinach i powstrzymanie importu, przy czym wydaje się, że rozmowy o deeskalacji utknęły w martwym punkcie.
READ  Przebadali seniorów. „Zmień podejście do starzenia się”
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *