Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Podsumowanie WTA: Ana Bogdan w pierwszym finale w Polsce

Published

on

Podsumowanie WTA: Ana Bogdan w pierwszym finale w Polsce

Nierozstawiona Ana Bogdan z Rumunii i nr 5 Caroline Garcia z Francji dotarły w sobotę do finału Poland Open w Warszawie z dwoma zwycięstwami w półfinale.

Bogdan dotarła do swojego pierwszego w karierze finału gry pojedynczej na WTA Tour, wygrywając 7-5, 7-5 z Ukrainką Kateryną Baindl, która zraniła swoją sprawę ośmioma podwójnymi błędami. Zawodnicy wymienili się siedmioma kolejnymi przerwami serwu na rozpoczęcie gry, która zakończyła się łącznie 14 przerwami.

Garcia będzie dążyć do dziewiątego tytułu w karierze po pokonaniu w deszczu numer 10 Jasmine Paolini z Włoch 6:1, 6-2. Garcia, która uratowała jedyny breakpoint, z jakim zmierzyła się w 65-minutowym zwycięstwie, pokonała Bogdana w swoim jedynym poprzednim spotkaniu drugiej rundy na Wimbledonie w 2017 roku.

Praga otwarta

Rozstawiona ósma Marie Bouzkova z Czech zagra w niedzielę na ojczystej ziemi z siódmą rozstawioną Anastasią Potapową z Rosji.

Bouzkova pokonała 17-letnią rodaczkę Lindę Noskovą 7:6 (4), 6:3, trafiła siedem asów i obroniła pięć z siedmiu breakpointów. Noskova prowadziła 2-1 w pierwszym secie i 3-1 w drugim secie w swoim pierwszym półfinale WTA Tour w swojej karierze.

Potapova wykorzystała pięć z siedmiu szans na przełamanie w wygranym 6:3, 6:0 nad nierozstawionym Qiang Wang z Chin. Po zwycięstwie w Stambule w kwietniu będzie szukać drugiego tytułu w karierze.

Bouzkova, która celuje w swój pierwszy singlowy tytuł, wygrała swoje jedyne poprzednie starcie z Potapovą 6-3, 3-6, 6-4 w Miami w marcu.

-Media na poziomie pola

READ  Westerplatte i Wieluń. Obchody 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *