Connect with us

Gospodarka

Podróże służbowe powinny znów wystartować

Published

on

Ten artykuł jest dostępną na miejscu wersją naszego biuletynu Coronavirus Business Update. Podziel się tym z przyjaciółmi i współpracownikami, którzy mogą uznać to za cenne, i poinformuj ich, że mogą czytać biuletyn – i całe FT – za darmo przez 30 dni, nawet jeśli nie są subskrybentami Financial Times. Witamy i zarejestruj się tutaj.

Przypadki COvid i szczepienia

Całkowita liczba spraw globalnych: 183,7 m²

Całkowite podane dawki: 3,2 miliarda

Uzyskaj najnowszy światowy obraz z naszym Urządzenie do śledzenia szczepionek

Najnowsze wiadomości

Aby uzyskać najnowsze aktualizacje dotyczące koronawirusa, odwiedź nasz Blog na żywo

Dzisiejsza oferta przejęcia lotniska w Sydney o wartości 17 miliardów dolarów jest najnowszym zakładem inwestorów, że światowy przemysł turystyczny jest na skraju odbicia po znacznym upadku podczas pandemii.

Strategia zamkniętych granic Australii mocno uderzyła w sektor turystyki i rekreacji, zwłaszcza w lotnictwo: ruch międzynarodowy na lotnisku spadł w maju o ponad 93 procent w porównaniu z tym samym miesiącem 2019 roku.

Potencjalna umowa wynika z wiadomości z zeszłego tygodnia, że ​​United Airlines złożyło największe w historii zamówienie na samoloty w Stanach Zjednoczonych, w tym 200 samolotów Boeing 737 Max i 70 Airbusów A321. Southwest i Delta również niedawno złożyły duże zamówienia na nowe samoloty.

Jak donosi dziś główna komentatorka ekonomiczna Brooke Masters, wiara w ożywienie po pandemii napędza również wiele nowych start-upów linii lotniczych – pomimo kryzysu, który ustanowił rekord dla światowego przemysłu Strata 118 miliardów dolarów ostatni rok.

Jak również dzisiaj donosimy, pojawiają się pierwsze oznaki życia, zwłaszcza w podróżach służbowych. Hotele, linie lotnicze i touroperatorzy zgłaszają wzrost rezerwacji. „Wszędzie tam, gdzie zniesiono ograniczenia rządowe, widzimy bardzo duże zyski” – powiedział Paul Abbott, dyrektor generalny American Express Global Business Travel.

READ  Polska jest cennym sojusznikiem Ameryki

Ożywienie jest najsilniejsze w Stanach Zjednoczonych, ale liczba rezerwacji korporacyjnych rośnie również w Europie, gdzie nadal obowiązują ograniczenia dotyczące podróży, szczególnie w sektorze energetycznym. W Rosji łączne rezerwacje dla przemysłu naftowego i gazowego są zbliżone do poziomów z 2019 r., a grupy hotelowe, takie jak Hyatt, Accor, Marriott International i InterContinental, odnotowują wzrost działalności.

Jednak optymizm w kwestii powrotu do zdrowia w podróży służbowej wiąże się z jednym głównym zastrzeżeniem: trendy takie jak rozwój wideokonferencji – w połączeniu z rosnącymi obawami inwestorów o środowisko – prawdopodobnie w dłuższej perspektywie zmniejszą sektor po pandemii.

Śledź zmieniający się obraz globalnego blokowania z naszym interaktywny tracker

Gospodarka światowa

Dane ankiety też Usługi strefy euro wykazał silne ożywienie aktywności przez Hiszpania i Włochyco rodzi nadzieje na mocny drugi kwartał dla głównych gospodarek bloku. Włochy skorzystały na przejściu na handel elektroniczny podczas pandemii, a zwłaszcza na eksporcie towarów, który cieszy się największą stopą wzrostu spośród wszystkich głównych krajów strefy euro. Poza blokiem Inflacja w indyk osiągnął 17,5 procent po złagodzeniu ograniczeń pandemicznych, które zwiększyły wydatki konsumentów i utrudniły dążenia banku centralnego do obniżenia stóp procentowych zgodnie z żądaniem prezydenta kraju.

Brazylia W weekend wstrząsnęły nim protesty przeciwko rzekomej korupcji przy zakupie szczepionek Covid-19 z udziałem prezydenta Jaira Bolsonaro. Krytycy twierdzą, że populistyczny przywódca działał niedbale w walce z pandemią, która pochłonęła ponad pół miliona istnień w kraju.

szef polskiego banku centralnego Adam Glapiński FT twierdzi, że nie martwi się wzrostem inflacji w kraju, który jest obecnie drugi najwyższy w UE i wynosi 4,4 proc. Niektórzy twierdzą, że bank powinien podjąć działania, ponieważ na krajowym rynku pracy pojawiają się oznaki napięć: bezrobocie należy do najniższych w bloku i wynosi 3,8 proc.

Firmy

Wielka Brytania może przygotować się na powrót do „normalności” 19 czerwca, ale firmy w tym kraju obawiają się, że to nastąpi klif finansowy kiedy rządowe wsparcie pandemii słabnie. Firmy będą wkrótce musiały zacząć płacić koszty wakacji, podobnie jak będą musiały zmagać się z „zadłużoną bombą zegarową” pieniędzy pożyczonych w ramach pożyczek Covid Bounceback.

READ  Aktualizacja w czołówce branży:

Szwedzki przemysłowiec Jakoba Wallenberga, W wywiadzie dla Financial Times politycy UE uznali Covid za wymówkę dla protekcjonizmu, ryzykując stworzenie barier w samych łańcuchach dostaw, które pomogły Europie poradzić sobie z pandemią. „Myślę, że fakt, że szczepionki były leczone na prawdziwie międzynarodowym poziomie, jest powodem, dla którego tak szybko otrzymaliśmy szczepionki” – przekonuje.

Nasza wielka lektura dotyczy problemów of „Kohorta blokady” – a zwłaszcza młodzi absolwenci uniwersytetów – którzy rozpoczynają karierę bez dostępu do szkoleń i możliwości nawiązywania kontaktów, które były oczywiste przed pandemią. A oto szczęśliwcy: zniknęło wiele wakatów dla absolwentów. Przeczytaj nasz specjalny raport: Kobiety na starcie.

Rynki

Rynki w USA zostały zamknięte po wczorajszych obchodach Dnia Niepodległości, ale inwestorzy w Europie nadal cieszyli się piątkowym raportem z rynku pracy w USA, który został uzupełniony zachęcającymi danymi IHS Markit o produkcji i usługach w strefie euro.

Jeszcze przed tradycyjną letnią ciszą światowe rynki są niezwykle spokojne, pisze redaktor ds. rynku Katie Martin. Inwestorzy są przekonani, że banki centralne będą w razie potrzeby amortyzować wstrząsy i może być do końca roku, aby dowiedzieć się, czy ich główny strach – powrót inflacji w starym stylu – może się urzeczywistnić. Tymczasem ciesz się ciszą, pisze.

W normalnych czasach wzrostowi cen towarów towarzyszy wzrost akcji z rynków wschodzących (i odwrotnie). Efekt pandemii powoduje teraz załamanie korelacji, wyjaśnia korespondent EM Jonathana Wheatleya.

Powiedz swoją opinię

Europeanabroad komentuje gospodarkę Włoch, wspierany przez firmy popchnięte online przez pandemię:

Włosi potrzebują jedynie sprawnej administracji publicznej, najlepiej online. Technologia niekoniecznie jest największym wyzwaniem. Skomplikowane zasady i przepisy, brak jasnych obowiązków, kilka organów mających coś do powiedzenia, system podatkowy, który zadziwia doradców podatkowych, rządy prawa, które istnieją tylko na papierze (dużo!) Są bardziej przeszkodą niż brak cyfryzacji. Włoskie firmy odniosą sukces, jeśli będą mogły poświęcić swój czas na biznes, a nie na biurokrację. Wzrost i sukces opisane w artykule mają miejsce właśnie dlatego, że włoskie państwo NIE jest zbyt zaangażowane w sektor e-commerce. Cieszę się z pozytywnych danych ekonomicznych, powodzenia Draghiego i moich włoskich rodaków.

Ostatnia myśl

Słyszenie ćwierkania ptaków było dla wielu pociechą podczas straszliwej pandemii, ale czy kiedykolwiek zrozumiemy, o czym oni piszą? Jonathan Guthrie pyta ekspertów.

© Mateusz Billington

Chętnie poznamy Twoje przemyślenia i opinie na temat tego biuletynu. Prosimy o przesyłanie uwag lub sugestii na adres [email protected]. Wielkie dzięki.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *